Önyargının nasıl bir şey olduğunu anlatan güzel bir hikaye ve uygulama. Sizde ön yargılarınızı test edin, sonucu görün..

Soru 1: Özürlü sekiz çocuğu olan frengi hastası hamile bir kadına rastlasaydınız, ona kürtaj olmasını tavsiye eder miydiniz?

Bu sorunun cevabına bakmadan önce lütfen ikinci soruyu okuyun.

Soru 2:

Simdi bir dünya lideri seçme zamanı ve sizin oyunuz da sonucu etkileyecek. İste üç aday hakkındaki gerçekler:

1. aday: Sahtekar siyasetçilerle işbirliği içinde ve falcılara danışıyor. İki metresi olmuş. Paket paket sigara ve günde 8 ile 10 bardak martini içiyor.

2. aday: İki kere isten atıImış, öğlene kadar uyur, üniversitedeyken uyuşturucu kullanmış ve her gece 1 litre viski içiyor.

3. aday: Madalya almış bir savaş kahramanı, vejetaryen, sigara içmiyor, nadiren bira içer ve evlilik dişi hiçbir ilişkisi olmamış.

Tercihiniz bu adaylardan hangisi olurdu? Önce karar verin, kopya çekmek yok, daha sonra cevaba bakin.

Cevap aşağıda.


1. aday: Franklin D. Roosevelt

2. aday: Winston Churchill

3. aday: Adolf Hitler ve bu arada…

Kürtaj sorusuna eğer evet dediyseniz, Beethoven”i öldürdünüz.

PAYLAŞ
Önceki İçerik“Çocuklar Kaybolmasın” Diye Anne Baba Neler Yapmalı?
Sonraki İçerikRenklerin Ustasından Hayat Dersi
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir