İnsanlar Tarafından Sevilmek İsteyenlere 6 Strateji

0
5086

Sevilmek bu dünyanın en güzel duygusu. Bu yazımızda sevilmek isteyen insanların yapması gereken 6 önemli stratejiden bahsediyoruz.

[dropcap]1.[/dropcap]mukemmel_gulumseme_dis-bakimi

GÜLÜMSEYİN

* İnsanın yüzünde taşıdığı,sırtında taşıdığından daha önemlidir.Hareketler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur.Kelimelerinin dilini pek sevmediğimiz nice insanlara hallerinin güzel dili yüzünden bağlanıveririz.

Gülümseyin öyle samimi ve sıcak olunuz ki her sıktığınız ele ruhunuzu katın,düşmanlarınızı düşünerek zaman kaybetmeyin

Kalbiniz neye bağlanırsa varlığınız onun mahiyetine bürünür,kendinize güvenin gülümseyin yeni fırsatlar kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

[dropcap]2.[/dropcap]Başarılı insan ; iletişim becerilerini geliştirir

İSİMLERİ HATIRINIZDA TUTUN

Sıradan bir kişi bile kendi ismine dünyanın bütün isimlerinden daha çok önem verir.

Bir insanın uzun zamandan sonra ismi ile hitap etmek büyük bir iltifat sayılır fakat yanlış ismi hatırlamanız yanlış telaffuz etmeniz zararlı olabilir.

İnsanın kendi adı dünyadaki tüm insanlardan daha tatlı ve sevimli bir kelimedir

[dropcap]3.[/dropcap]Kulaklarınız Çok Hassas Olsaydı Hangi Sesleri Duyacaktınız

DİNLEMELEYİ BİLİN

Dinleyen birisinin bulduğumuzda dinletmeyi sevmeyenimiz yoktur. Heyecanlı dikkat ve ilgiden zevk almayacak insan yoktur.

En sert saldırgan tenkitçiler bile sabırlı ve sevimli dinleyiciler karşısında yumuşarlar.Böyle dinleyiciler zehrini akıtan tenkitçinin dilinin tutulacağını bilir,sabırla zehrini akıtmasını beklerler

[dropcap]4.[/dropcap]Bilgiyi kaynağına bakarak küçümsemeyin.

BAŞKALARIYLA İLGİLENİN

Başkalarının yaşantıları,zevkleri,ilgileri,ihtiyaçları,problemleri ile ilgilenirseniz,sizinle ilgilenilir. Bu şekilde yalnız kalmazsınız. Sevilen kişi olabilmek için önce sizler iyi bir dost iyi bir sevgi verebilen kişiler olmalısınız.

Yaşamda sadece kendisi için yaşanlar bencil ve yalnız kişilerdir. Bu kimseler yaşamda sürekli zorluklarla karşılaşırlar

[dropcap]5.[/dropcap]zek ave bilimsel bilgi

İLGİLERİ PAYLAŞIN

Sosyal kişi olmak sadece kendi yaşadıklarımızın doğruluğu ile değildir. Başkalarının yaşamlarındaki renkleri görerek ilgi,takdir,iltifat,teşekkür ve her türlü övgüye layık olanları bulup diğer insanlara bunları veriniz ki sizlerde kendi yaşamınızın anlamını kavraybiliniz.

*Başkalarındaki güzelliği göremeyen kişiler kendi güzelliklerini de zamanla kaybedeceklerdir

[dropcap]6.[/dropcap]Beden Dili Neden Önemlidir

BAŞKALARINA ÖNEMLİ BİRİSİ OLDUKLARINI HİSSETTİRİN

Başkalarının size nasıl davranmasını istiyorsanız sizlerde öyle davranın.

Hepimiz saygı görmek,samimiyetle takdir görmek isteriz.Hakkımızda güzel sözler söylenmesinden hoşlanırız. Önemli birisi olduğumuzu hissedersek mutluluk duyarız. Çevremizde anne,baba,kardeş,eş,çocuk,öğretmen,arkadaş vb.. Kişilere güzel sözler söyleyerek önemli olduklarını hissettiriniz. Göreceksiniz ki bunun karşılığını kat kat mutluluk olarak alacaksınız

PAYLAŞ
Önceki İçerikHayretler İçinde Bırakan Psikolojik Gerçekler
Sonraki İçerikGüçlü ve Çevik Bir Hafızaya Sahip Olmanın Yolları
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir