İnsanları Tavrınız ve Sözlerinizle Etkilemenin Yolları

0

İletişimde insanları etkilemek ve üzerlerinde olumlu etki bırakmak çok önemli. İşte bu yazıda etkili iletişim konusunda önemli tüyoları bulacaksınız.İnsanları Tavrınız ve Sözlerinizle Etkilemenin 10 Yollunu merak ediyorsan devam edelim…

[dropcap type=”1″]1.[/dropcap] Benjamin Franklin etkisi

İnsanları Tavrınız ve Sözlerinizle Etkilemenin Yolları Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim İletişim Kişisel Gelişim  insanları etkileme iletişim kuralları iletişim   Tüyo: İnsanların size iyilik yapmalarını sağlayın.

Efsaneye göre bir keresinde Benjamin Franklin, onu sevmeyen bir adamın kalbini kazanmak istemiş. Adamdan kendisine nadir bir kitabı ödünç vermesini rica etmiş ve kitabı aldığında zarif bir şekilde ona teşekkür etmiş. Sonuç olarak, daha önce hiç onunla konuşmak istemeyen bu adam, Franklin’le arkadaş olmuş. Franklin’in sözleriyle: “Size bir kez bir iyilik yapan kişi, iyilik yapmaya, iyilik yapmak zorunda bıraktığınız herhangi birine göre daha hazırdır.”

Bilim insanları bu teoriyi denemeye karar verdiler vearaştırmacının kişisel bir iyilik istediği deneklerin araştırmacıya, diğer gruplara göre çok daha olumlu baktıklarını keşfettiler. Bu, mantık dışı görünebilir, ama aslında bayağı mantıklı. Biri size bir iyilik yaparsa, sizi iyilik yapmaya değer biri olarak düşünmesi ve bu yüzden sizi sevmesi gerektiğine karar vermesi kuvvetle muhtemel.

[quote_box_center]Aşağıdaki Sayfalardan Giderek Diğerlerini Okuyabilirsiniz[/quote_box_center]

İlgini Çekebilir:   Mutluluğun Sırlarını Öğrenin!