İnternette sörf yapmak / gezinmek, beynin çalışma biçimi değiştiriyor, beyne zarar veriyor, düşünme yetimizi ve konsantrasyonumuzu zayıflatıyor. Yani beyin boğuluyor.

İnternette sörf yapmak / gezinmek, beynin çalışma biçimi değiştiriyor, beyne zarar veriyor, düşünme yetimizi ve konsantrasyonumuzu zayıflatıyor.

Araştırma, Sidney’deki Australian Marketing and Social Research konferansında sunuldu.

Dr.Sheila Keegan ‘a göre internetin uzun süreli kullanımı beyinde fonksiyonel bozuklukları neden olmakta.

Dr. Keegan, “İnternette uzun ve sayısı arttıkça artan saatlerce zaman geçiriyoruz ve sonuçta beynimiz sığ düşünmeye başlıyor” diye belirtiyor. Dr. Keegan’a göre artık daha kolay dikkatimiz dağılıyor. Uzun süreli internet kullanımının bağımlılık haline gelmesi, beyinde kronik fonksiyon bozukluklarına neden olacaktır diye ekliyor Dr. Keegan.

Bazı çocukların Amerika’da günde beş ya da altı saatini internet başında geçirdiğinin ortaya çıkmış olduğunu belirten Dr. Keegan, internet ve televizyon başında çok zaman geçiren çocukların, sosyal becerilerinin gelişemeyeceğinin altını çiziyor.

Çocukların internetten pek çok şeyi öğrenebileceğini belirten Dr. Keegan, önemli olanın dengeyi sağlamak olduğunu ifade ediyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSevgilisi Az Konuşanlar Daha Sağlıklı!
Sonraki İçerikBu Yazıdan Sonra Beyin Ne Derse O Olur!
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir