İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı

1

İngiltere’nin en ünlü uzmanlarından biri olan Barry Woolf zor insanların başlıca kişilik yapılarını belirtiyor. İşte Barry Woolf’a göre 10 zor insan tipleri ve özellikleri.

1. Zorba:

zordo İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı zordoEn önemsiz ayrıntılardaki bir aksama durumunda bile bağırıp çağırır.

2. Oyunbozan:

Oyunbozan İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı Oyunbozanİş yerinde sorunları çözümüne hiçbir katkıda bulunmaz, ancak işler ters gidince, “Ben demedim mi?” der.

3. Dönek:

Dönek İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı D nekOrtaya çıkan sorunlarda hiçbir hatasının olmadığını iddia eder ve suçu başkalarının üstüne yıkmaya çalışır.

4. İnatçı:

İnatçı İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı  natYöneticilerin tüm uyarılarına rağmen işleri kendi bildiği gibi yapmaya devam eder.

5. Mızmız:

Oyunbozan İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı OyunbozanOlayın üstüne gidip çözüm üretecek yerde sızlanmayı ve yakınmayı tercih eder.

6. Dedikoducu:

Dedikoducu İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı Dedikoducuİş yerinde asıllı asılsız söylenti yayar.

7. Titrek:

Titrek İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı TitrekAşırı sinirlidir. Durmadan parmaklarını çıtlatır, tırnaklarını yer ve telaşlanmaktan asıl işlerini yapacak zaman bulamaz. Bunlar karar vermekten sürekli kaçınır.

8. Yarına:

Yarına İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı Yar naÜstlendikleri işi bir türlü sonuçlandırmaz ve normal zamanında bitiremez.

9. Primadonna:

Primadonna İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı PrimadonnaKadın olmanın dezavantajlarından ustalıkla kaçınırken, avantajlarına büyük bir rahatlıkla sahip çıkar.

10. Geveze:

Geveze İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı GevezeÇalının etrafında dolaşmayı sever. Çok konuştuğu halde nedense can alıcı konuya temas etmez ve sadede gelmez.