İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısı

1

İngiltere’nin en ünlü uzmanlarından biri olan Barry Woolf zor insanların başlıca kişilik yapılarını belirtiyor. İşte Barry Woolf’a göre 10 zor insan tipleri ve özellikleri.

1. Zorba:

zordo - zordo - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıEn önemsiz ayrıntılardaki bir aksama durumunda bile bağırıp çağırır.

2. Oyunbozan:

Oyunbozan - Oyunbozan - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısıİş yerinde sorunları çözümüne hiçbir katkıda bulunmaz, ancak işler ters gidince, “Ben demedim mi?” der.

3. Dönek:

Dönek - D nek - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıOrtaya çıkan sorunlarda hiçbir hatasının olmadığını iddia eder ve suçu başkalarının üstüne yıkmaya çalışır.

4. İnatçı:

İnatçı -  nat   - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıYöneticilerin tüm uyarılarına rağmen işleri kendi bildiği gibi yapmaya devam eder.

5. Mızmız:

Oyunbozan - Oyunbozan - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıOlayın üstüne gidip çözüm üretecek yerde sızlanmayı ve yakınmayı tercih eder.

6. Dedikoducu:

Dedikoducu - Dedikoducu - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik Yapısıİş yerinde asıllı asılsız söylenti yayar.

7. Titrek:

Titrek - Titrek - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıAşırı sinirlidir. Durmadan parmaklarını çıtlatır, tırnaklarını yer ve telaşlanmaktan asıl işlerini yapacak zaman bulamaz. Bunlar karar vermekten sürekli kaçınır.

8. Yarına:

Yarına - Yar na - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıÜstlendikleri işi bir türlü sonuçlandırmaz ve normal zamanında bitiremez.

9. Primadonna:

Primadonna - Primadonna - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıKadın olmanın dezavantajlarından ustalıkla kaçınırken, avantajlarına büyük bir rahatlıkla sahip çıkar.

10. Geveze:

Geveze - Geveze - İş Hayatında Zor İnsanların 10 Kişilik YapısıÇalının etrafında dolaşmayı sever. Çok konuştuğu halde nedense can alıcı konuya temas etmez ve sadede gelmez.
İlgini Çekebilir:   TIKLA-ÖĞREN: Dünyanın kaçıncı zenginisiniz?