Kapıları Çaldılar Açan Olmadı Zorladılar Başardılar

0
362

Ona da senden bir şey olmaz demişlerdi

Çaldıkları kapılar birer birer yüzlerine kapandı, ‘Sen bu işi yapamazsın’ denildi. Ancak yılmadılar ve ısrarla hedeflerine yürüdüler. Sonunda zafer onların oldu. İşte ‘Senden bir şey olmaz’ denilen o şöhretler:

SEZEN AKSU KAPI KAPI DOLAŞTI

‘Sen bu işi yapamazsın’ eleştirilerinden pop müziğin duayenlerinden Sezen Aksu da nasibini aldı. Kariyerinin ilk döneminde Unkapanı plakçılarının kapıları birer birer yüzüne kapandı. Hatta Sezen Aksu’nun 1975 yılında çıkardığı ‘Haydi Şansım’ adlı albümü sadece 50 tane sattı. Ama Aksu, yılmadı ve kariyerinde hak ettiği noktaya ulaşmayı başardı.

Öğretmenine inat yaptı

Mahsun Kırmızıgül her şarkı söylediğinde ilkokul öğretmeni “Sesin kapı gıcırtısı, tencere kazıntısı gibi… Senden türkücü olmaz” diyordu. Ama inat etti ve ünlü bir şarkıcı oldu. Hatta ilerleyen yıllarda ‘olamaz’ diyenlere inat sinemacı da oldu.

‘Şarkıcı olamazsın’ dendi ama…

Popçu Zeynep Casalini’nin de bugünlere gelmesi kolay olmadı. Albüm yapması için gittiği Hakan Peker’in ‘Senden şarkıcı olmaz’ sözleri Casalini’yi yıldırmadı. 10 yıl sonra ‘Yılın şarkıcısı’ ödülünü Hakan Peker’in elinden aldı.

Güven’e ‘şaşı’ demişler

Ozan Güven bir diziyle şöhreti yakaladı ve kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Ama o da mesleğe adım atarken ‘Sen oyuncu olamazsın’ eleştirisiyle karşılaştı. Üstelik de pek hoşuna gitmeyen bir eleştiri aldı. Gözleri şaşı olduğu gerekçesiyle konservatuvara alınmayan Güven, bugün hem televizyon hem de sinemanın aranılan oyuncularından biri.

Aksum: Yönetmen, ‘Senden bir şey olmaz’ dedi

Ünlü oyuncu İlker Aksum oyunculuğa ilk gönül verdiği yıllarda seçmelerine gittiği tiyatro oyununda merhum yönetmen Savaş Akova kendisini “Senden bir şey olmaz” diyerek seçmediğini söyledi. Antalya Devlet Tiyatrosu mezunu olan ünlü sanatçı “Antalya bana yeterli gelmedi. Daha fazla iş yapmak istiyordum. O nedenle İstanbul’a geldim. Beşiktaş Kültür Merkezi’ne giderek tiyatro oyunu için seçmelere katıldım. Engin Günaydın ve Olgun Şimşek de seçmelerdeydi. Rahmetli Savaş Akova oradaydı. Beni izledikten sonra ‘Senden bir şey olmaz’ dedi” diye konuştu.

Bu sözler üzerine kendisini geliştirmek için çok çalıştığını söyleyen İlker Aksum’un rol aldığı diziler art arda yurtdışına transfer oldu. Özellikle 20 Dakika dizisi Ortadoğu ve Arap ülkelerinin ardından İtalya ve İsveç’te de büyük bir ilgiyle izleniyor.

‘Yasin beğenmedi 4 yıl çalıştım’

Burcu Esmersoy, “Spor müdürü İlker Yasin ‘Bundan bir şey olmaz’ dedi. İyi ki demiş. Türk halkını 4 yıl benden korumuş. Çok çalıştım ve bugünlere geldim” dedi.

Erdoğan herkesi yanılttı

Ferhan Şensoy dahil en az 20 oyuncunun ‘Senden tiyatrocu olmaz’ dediği Yılmaz Erdoğan, herkesi yanılttı. Yıllarca her kapıyı çalan Erdoğan sonunda amacına ulaştı ve Türkiye’nin sayılı tiyatrocuları ve yönetmenleri arasına girmeyi başardı.

OKAN IŞIK – BUGÜN GAZETESİ

PAYLAŞ
Önceki İçerikPeygamberden Olumlu Beden Dili Tüyoları
Sonraki İçerikMümin Sekman İle Kişisel Gelişimi Konuştuk
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir