Kara Tahtada Harikalar Yaratan Öğretmen

0
863

Öğretmen dendiğinde bir çok öğrencinin aklına sınıfta oturan ve ders anlatan kişi gelir. Öğretmenin eğitim materyallerinin başında bir tahta ve tebeşir veya kalem gelir.

Çoğu öğretmenin tahtada tek bir çizgiyi bile çizemediği bir ortamda Tayvanlı öğretmen Chuan-Bin Chung şaheserler ortaya koyuyor.

Ders kitaplarındaki görselleri birebir tahtaya çizen bu öğretmenin görselleri öğrenciler tarafından oldukça beğeniliyor ve bilgilerin kalıcılığını sağlıyor. Çünkü öğretmen insanın sağ beynini harekete geçiren görseller hazırlayarak dersi bunlar üzerinden çocuklara anlatmaktadır.

chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-7 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-2 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-6 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-3 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-16 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-15 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-1 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-1-22 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-2

İŞTE BİR DERS VİDEOSU

KAYNAKveriy
PAYLAŞ
Önceki İçerikBaşarıya Örnek Bir Hayat: Muhammed Ali
Sonraki İçerikDüşünme Üzerine Düşünceler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir