Kaybetme Korkusu Yalan Söyletiyor …

0

Kaybetme Korkusu Yalan Söyletiyor ... İlginç Bilgi / Başarı İnteraktif  yalan beyaz   Uzmanlar, aslında bütün insanların günlük hayatlarında zaman zaman yalan söylediğini, buna ´´kaybetme korkusu´´ ve ´´başarılı olma tutkusu´´nun yol açtığını belirttiler ´´Ben yalan söylemem´´ diyen insanların da aslında birer yalancı olduğunu ve dünyada yalan söylemeyen kimsenin bulunmadığını iddia eden psikolog ve sosyologlar, herkesin içinde bir ´´Pinokyo´´ yaşadığı görüşünde.

Başarılı olma tutkusunun yanı sıra yalana yol açan en belirleyici ögenin korku olduğunu belirten uzmanlar, insanların böylece kendini garanti altına aldığını iddia ediyor. Beyaz yalan Korku nedeniyle söylenen çeşitli yalanların dışında kaybetme, dışlanma, azarlanma korkusu ile söylenen ´´beyaz yalanlar´´ ise, karşı tarafa çoğu zaman zarar getirmiyor. Yine karşı tarafı kıskandırma, kendini üstün gösterme gibi nedenler de insanın en çok söylediği yalanlardan biri. Ancak, aşkta kaybetme korkusu ile söylenen yalanlar ikili ilişkilerde tehlikeli olup, hayal kırıklığı ile noktalanabiliyor. Araştırmacılar, günümüzde en çok ve sık olarak politikacıların yalan söylediğine dikkat çekiyor.

Dünyadaki bir çok örneğin yanında, son olarak ABD Başkanı Clinton, Beyaz Saray eski stajyeri Monica Lewinsky ile yaşadığı aşk skandalı ortaya çıkınca yalan söylemişti.Günde 200 kez ´´Bu kadınla ilişkim olmadı´´ diye ifade veren Clinton, Monica´´nın adını söylemek yerine ´´bu´´ diyerek yalan söylediğini, savcılara olmasa da halka ve psikologlara belli etmişti. Yalanın günlük hayatta ´´bir ihtiyaç´´ olduğunu söyleyen uzmanlar, insanın diline günde en az 200 kez ´´yalan´´ kelimeler geldiğini belirtiyor.

Kaynak: akşam

İlgini Çekebilir:   Yalancıların Beden Dili