Kişilik Nakli Mümkün mü?

0
153

beyin-Nakli-brain-transplant-beyin-beyin.com_ABD merkezli Gawker sitesi, beyin naklinin mümkün olup olmadığını masaya yatırdı.

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Nöroloji Profesörü Angelique Bordey, beyin naklinin bir gün mümkün olabileceğini, ancak nakille birlikte kişilikte de değişim yaşanabileceğini söyledi.

Beyin nakliyle ömrü uzatmanın  mümkün olmadığını belirten uzman bunun nedenini beynin de diğer organlarla aynı yaşlanma hızına sahip olmasına bağladı.

Profesör Khalid M. Abbed ise nakilden sonra kişiliğin de beynin alındığı kişininkine göre değişim göstereceğini söyledi.

Kaynak: Milliyet 

PAYLAŞ
Önceki İçerikAşırı İyimserlik Risk Taşıyor
Sonraki İçerikFısıltı ve Tuğla
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir