Kisme Yohmi ?

0
114

Kisme Yohmi ?

Yurdum İnsanlarından biri dağda gezerken bir anda ayağı kayar ve tam ucurumdan aşagı giderken bir dala tutunur. Aşağı doğru bir bakar ki, One 50 minare boyu düşse parçası kalmayacak. Yukarı cıkmak için gayret eder ama nafile.
Baslar yöre ağzıyla Sesinin cıktığı kadar bağırmaya

–Kisme yohmiiiiiiiiiiiiiii?
–Kisme yohmiiiiiiiiiiiiiiii?

Fakat dağ basında kim olaki.
Artık dayanacak gücü kalmamıştır. Parmakları çözüülmeye baslar. Sesinde bile takat kalmamıştır.

–Kisme yohmii

Rabbül Alemin Bu yakarışa merhamet eder ve Hızır A.S ı gönderir.Hızır a.s– Ben seni kurtaracağım.Ama bazı şartlarım var. Kurtulduktan sonra bu şartlarımı yerine getireceksin. derAdam :

— Sen beni kurtarda ne ise yerine getiririm der.
Bunun üzerine Hızır a.s şartları sıralar

— Kurtulduktan sonra, Namaza başlayacaksın, İslamın Şartlarını yerine getirecek, Haramlardan uzak duracak ve İbadet le meşgul olacaksın.

Adam Son bir gayretle tekrar bağırmaya baslar

— BAŞKA KİSMEEE YOHMMMİİİİİİİİİİİ ?

:))

PAYLAŞ
Önceki İçerikFinansal zekanız ne durumda…
Sonraki İçerikÜniversite Öğrencilerinin Sınav Öncesi Konuşmaları
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir