Kitap Okumanın Derslerinize Faydası

0
188

İnsanın kelimelerle düşündüğünü artık bilmeyen kalmamıştır. Kelime hazinesi geniş olan insanların daha iyi düşündükleri, kavradıkları ve yorum yapabildikleri artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Dersi anlayabilmek ve kavrayabilmek kısacası öğrenebilmek için geniş bir kelime hazinesine sahip olmalıyız. Beynin çalışmasını da geliştirmeliyiz. Bunun yolu da kitap okumaktan geçmektedir.

LGS’ ye girdiniz uzun uzun sorular, ÖSS ye girdiniz çok zaman alan paragraf soruları yine anlaması zor olan sorular. Bu sorularla baş edebilmenin tek şartı da okumaktır. Okuyarak hem sözel ham de sayısal soruları anlama ve yorumlama süreniz kısalacaktır. Sınavlarda zamanın çok önemli olduğunu unutmayın.

Dersi öğretmen sözel olarak size aktarmaktadır. Bilmediğiniz bir konuyu dinlerken o konuyu anlamanız zorlaşabilmektedir. Dersi daha iyi anlamak ve yorumlamak için o ders hakkında bilginiz olması çok önemlidir. Bunun tek yolu da o dersin kitabını okumaktan geçmektedir.

Ahmet YILDIZ

PAYLAŞ
Önceki İçerikKoçluk Türleri
Sonraki İçerikBoyları Küçük Başarıları Büyük Onların
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir