Ülkemizde kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için sık sık projeler üretir. Brezilyalı yetkililer kitap okuma alışkanlığını halka yerleştirmek için çok güzel bir proje geliştirdi.

Brezilya’lı yetkililer kitap okuma alışkanlığını artırmak için çok başarılı bir çalışmaya imza atmış bulunmakta. Bu uygulamada kitaplar metro bileti olarak kullanılabilmekte.

Senede ortalama iki kitap okunduğu gerçeğiyle yüzleşen yetkililer bu oranı artırmak için ülkenin en büyük yayınevlerinden biriyle anlaşarak metro bileti olarak kullanılabilecek bir kitap koleksiyonu hazırladılar. İlk etapta on adet kitap ile hazırlanan bu koleksiyon boyut olarak da küçük kitaplar içerdiği için taşıması da kolay olmakta.

kitaps

23 Nisan’da kutlanan dünya kitap günü sebebiyle Sao Paolo metro istasyonlarında 10.000 adet kitap dağıtıldı. Her kitap için 10 adet ücretsiz geçiş hakkı tanınmış durumda. Ayrıca bu 10 geçişten sonra kitaplara internet üzerinden tekrar kredi yüklenebilmekte. Bu sayede insanların kitapları başkalarına hediye ederek kitap okuma alışkanlığının artmasına yardımcı olacakları düşünülüyor. Proje şu anda istenilen geri dönüşü almış durumda ve kısa süre içerisinde Brezilya‘nın diğer şehirlerine de uygulanması bekleniyor.

Ayrıca bu kampanya Cannes Lions Festivali‘nde promosyon ve outdoor alanında gümüş, tasarım alanında ise bronz madalya almış durumda.

KAYNAKuzakrota
PAYLAŞ
Önceki İçerikİngilizce Anlıyorum Ama Konuşamıyorum Diyenlere Öneriler
Sonraki İçerikSürekli Geç Kalmanın Nedeni Bulundu
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir