“Kokoloji” Kendini Tanıma Oyunu

1
1058

Düşünün ki siz bir Krallıkta yaşıyorsunuz ve bu Krallığınızın hazinesi çalınıyor ve Siz göreve gidiceksiniz, yani savaşa katılıp bu hazineyi kurtarcaksınız;

1)Savaşa gitmeden önce ne hissederdiniz?
Savaşa giderkende yanınıza (kız ya da erkek farketmez) bir yandaş verilcek. 2)Savaşa çıkmadan önce bu arkadaşınız size ne söyleyecek ?

3)Savaşa giderken size özel bir kılıç yapılcak bu kılıcın şeklini, biçimini, uzunluğunu ve aklınıza gelen herşeyi anlatın kılıç hakkında. 4)Peki savaşta kaç kişi öldürürdünüz?

Evet sonunda hazineye ulaştınız ve arkadaşınız gitti hazineyi açtı ve içindde mücevherler altınlar vb. bir sürü değerli, eşya var. 5)Arkadaşınız hazineyi açtıktan sonra size bakışı nasıl olur? Size bişey söylemiyor sadece bakışını anlatın?

Açıklama 1; Herkes yukarıda yazan soruların cevaplarını üye girişi yaptıktan sonra aşağıdaki yorum bölümüne yazabilir.

Açıklama 2; Kokoloji, psikoloji profesörü Isamu Saito ve Tadahiko Nagao tarafından geliştirilen, temel psikolojik gerçeklere dayanarak hazırlanmış bir tür kendini keşfetme (Kişisel Gelişim) oyunu.

Kaynak: Kokoloji / Bil Bakalım Sen Kimsin?
Isamu Saito & Tadahiko Nagao
Okuyan Us Yayınları

PAYLAŞ
Önceki İçerikKartalın Yeniden Doğuşu
Sonraki İçerikRenk Testi ile Karakterinizi Bulun!
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
  • lerzan

    eee bu testin açıklamasını nasıl alacağız:(