Komşularıyla Tanışmak İçin “Komşu Kütüphane Projesini” Başlattı

0
322

Romanya vatandaşı ve yerleşiği Victor Miron 1,5 yıldır 10 katlı, 40 daireli bir apartmanda yaşıyor. Taşındığından bugüne 4-5 komşusundan fazlasını tanımayı başaramamış. Daha fazlasıyla tanışmak için çok hoş bir düşünceyi hayata geçirmiş. Victor’un girişiminin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

“40 daireli apartmanda neredeyse hiçbir komşumu tanımıyor olduğum için ‘Komşu Kütüphanesi’ projesini başlattım”

komşu kütüphanesi
“Kendi kütüphanemden 40 kitap aldım ve her dairenin posta kutusu üstüne birer tanesini bıraktım”

komşu kütüphanesi 1“Bir de şu yazıyı koydum: ‘Komşu Kütüphanesi – Bir kitap almak için lütfen başka bir kitap bırakın”

komşu kütüphanesi 2“Bu projede en sevdiğim kitapları kullandım. Bence okuduğumuz kitaplar, hakkımızda giysilerimiz ve arabalarımızdan daha fazla şey anlatıyorlar”

komşu kütüphanesi 3“Komşularım bu girişimimi çok beğendiler ve onlardan da kitaplarını getirenler oldu”

komşu kütüphanesi 5“Bulunduğum şehirde ve hatta tüm ülkede başkaları da kendi ‘Komşu Kütüphanelerini’ hayata geçiriyorlar”

komşu kütüphanesi 6“Komşularımızdan şeker istemeye bu kadar alışığız; niçin kitap da istemeyelim?”

KAYNAKazsekerli
PAYLAŞ
Önceki İçerikSıra Beklerken İnsanı Deli Eden Nedenler
Sonraki İçerikİngilizce Anlıyorum Ama Konuşamıyorum Diyenlere Öneriler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir