Kumarbazlar

1
1104

Ankaralı ve istanbullu iki kumarbaz vardır ve bu kişiler hayatı boyunca birbirinden bir kuruş para kazanamamışlardır. Ankaralı en sonunda bir hile bulur istanbula gider.

Oyun oynarken oyunun yarısında ankaralı kumarbaz şöyle söyler: Yeni bir deste kağıt açalım ve içinden bir kagıt çek. Eğer senin çektiğin kağıdı benim ankaradaki karım bilirse tüm malını alırım, eğer bilemesse tüm mal varlığım senindir.

İstanbullu kumarbaz şöyle düşünür: benim burdan çektiğim kağıdı Ankara daki kadın nerden bilecek? 52 kağıt var hem.

İstanbullu kumarbaz yeni bir deste açar ve bir kağıt çeker. Çektiği kağıt sinek ikilidir.

Ankaralı kumarbaz : Karımın adı fatma telefon numaram şu.

İstanbullu kumarbaz arar ve fatma hanım kocanız ile bir oyun oynadık ve ve bir kağıt çektim. Bu kağıdı tahmin edermisiniz der.

Kadın: Bir saniye yemeğim yanıyor der ve mutfağa gitmem lazım.

Mutfağa gider gelir ve çektiğiniz kağıt sinek iki.

PEKİ BURDA Kİ HİLE NEDİR.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBeyni Kullanma Sanatı
Sonraki İçerikBilin Bakalım: BALIĞI KİM BESLİYOR?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
  • Cemalettin

    Her kağıt cevabına göre kodlanmıştır.2 durum vardır.Kadının ismi Fatma adam oyun başından her kağıda bir isim vermiştir.Kadınla anlaşmalıdır.Kumar masasında adamın çektiği kağıda göre kodlamış olduğu ismi söylemiştir.Doğal olarak çeken adam şifreyi kendi azıyla söylemiş olur.