Kusursuz Melek

0
559

Eşime 3 yaşındaki kızım Ramanda’ya göz kulak olmayı önerdim. Böylelikle o da bir arkadaşıyla dışarıya çıkabilecekti. Ramanda öteki odada oyuncaklarıyla oynarken ben de kendi işlerimi yapacaktım.

Başta sorun yoktu. Biraz sonra sessizlik dikkatimi çekti.

“ Ramanda ne yapıyorsun” diye seslendim.

Yanıt alamadım. Sorumu tekrarladım.

“hiçbir şey” dediğini duydum.

Hiçbir şey? Hiçbir şey de ne demekti.

Masamdan kalktım ve oturma odasına koştum. Ramanda o anda hole doğru fırladı. Merdivenlerden koşarken arkasından gittim. Hemen yatak odasına girdi. Ben gelince oradan banyoya geçti. Onu yakaladım. Yanıma gelmesini söyledim. Reddetti. Otoriter baba sesimi takındım.

” küçük hanım sana buraya gelmeni söylüyorum”.

Yavaş yavaş yanıma doğru geldi. Elinde eşimin yeni rujundan kalanlar vardı. Yüzünün her tarafı parlak kırmızı renge boyanmıştı, dudaklar hariç. O korku dolu gözler, titreyen dudaklarla bana bakarken, benim kulağımda çocukken bana söylenenler çınlıyordu.

“ Bunu nasıl yaparsın? “

“ Böyle yapmaman gerektiğini biliyordun”.

“ Bu ne kötü bir davranış.Sana kaç kere böyle yapmamanı söyledim”.

O anda bütün mesele o eski mesajlardan birini seçmekti. Böylece ne kötü bir kız olduğunu anlayacaktı. Ne yapacağıma karar vermeden önce eşimin Ramanda’ya bir saat önce giydirdiği bluz dikkatimi çekti. Üzerinde “ BEN KUSURSUZ BİR MELEĞİM” yazılıydı.

Bir kez daha korku dolu gözlerine baktım.Karşımda anne babasını dinlemeyen kötü bir kız değil de Allahın bize bahşettiği bir çocuk, değerli mi değerli, kusursuz bir melek, neredeyse suçlamak üzere olduğum bir mükemmellik, bir değer duruyordu.

“ Bi tanem çok güzel görünüyorsun. Hadi bir fotoğraf çekelim de annen bu güzel halini görebilsin”. dedim.

Fotoğrafını çektim ve Allaha bize kusursuz küçük bir melek verdiği için şükretme fırsatını kaçırmadım.

KAYNAKgcn.org
PAYLAŞ
Önceki İçerikYetenek Yönetmek Yetenek İster
Sonraki İçerikLider Kendini Bilir
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir