Mail

0
169


www.kisiselbasari.com
Psikoloji ve Başarı Portalı

“ Cesaretimi kaybetmiyorum, çünkü vazgecilen her yanlış girişim, ileri doğru atılmış yeni bir adımdır.”

Thomas EDISON

Edison’ un Asistanı: “ 700. denemede de başarısız olduk “dediğinde

Edison: “ Hayır, başarısız olmadık , yapmamamız gereken 700 şey öğrendik.” diye cevap veriyor.

“Tüm düşlerimiz gerçekleşebilir, eğer onları kovalayabilecek cesareti kendimizde bulursak.” Walt Disney

Walt Disney Bataklık üzerine müthiş bir eğlence merkezi kurma kararı alıyor. Para için bankaları dolaşıyor tam 300. Bankadan kredi alabiliyor.

Başaracağınıza inanmanız başkalarının size güven duymalarına neden olur.

Bernard Shaw, yalnız beş yıl boyunca okula gitmiş olmasına rağmen, öylesine ünlü bir yazar olmuştur ki, 1925’ de Nobel Edebiyat Ödülü’ ne layık görülmüştür. İlk olarak, bir mağazanın muhasebe kayıtlarını tutmakla işe başlamış, sonra dört yıl süreyle veznedarlık yapmış. Bu arada yazarlıkla geçinmeye karar vermiş ve tam beş adet romanı artarda yazmış. Bunları İngiltere ve Amerika’ da ki yayın evlerine yollamış, hepsinden de red cevabı almış; ama yinede ümitsizliğe kapılmamıştır. Kendini tiyatro eleştirmenliğine vermiş , onda da başarılı olamamıştır.

Denemelerinden vazgeçmeyerek, çalışmaya ve bu arada kendini geliştirmeye devam etmiş. Bu çabaları 21yıl süren Shaw, sonuçta bir dramaturg olarak tanınıp,ün kazanmıştır.

Tüm başarılı insanlar, başarının engellemenin öbür tarafında filiz verdiğini bilirler.
Anthony ROBBINS

“Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır… Sadece pes etmişlerdir.”
Poul J. MEYER

Morgan Freeman :
•“21 yaşından beri bir duvara tosluyordum. Kendimi bildim bileli oyuncu olmak istedim. Araştırdım umut ettim, çaresizlik içinde yalvardım.” diyen Freeman, ın ilk ciddi beyaz perde deneyimi, ….

Yazının Devamı İçin ve Daha Fazlası İçin TIKLAYINIZ..

http://www.kisiselbasari.com/basarida-adanmisligin-rolu.html

SON EKLENEN YÜZLERDE MAKALE  VE VİDEO ARŞİVİ İÇİN TIKLAYINIZ..

http://www.kisiselbasari.com/arsiv


www.kisiselbasari.com
Psikoloji ve Başarı Portalı

PAYLAŞ
Önceki İçerikBaşarıda Adanmışlığın Rolü
Sonraki İçerikGüzel Sözlerden Bir Demet
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir