Matematik Ödevi İçin Grev Başlattı

0
120

‘Öğrencilerin en korktuğu ders nedir?’ diye sorsak hiç düşünmeden matematik cevabını verirsiniz.

En sevmediği şey ise ev ödevleridir. İngiltere’nin Lancashire şehrinde yaşayan 14 yaşındaki Aaron Parfitt içinse durum biraz farklı. Çünkü o daha çok matematik ödevi verilsin diye okulunda bir grev başlattı. Amacı ünlü olmak değil, o eğitim sistemindeki kötü standartları protesto etmek istiyor. İlk iki gün grev başlattığı için arkadaşları tarafından dışlanan Parfitt’e şimdi 40 öğrenci arkadaşı da destek veriyor. Grev bir de hayra vesile olmuş, ülkede herkes eğitim sistemini tartışıyor.

Matematik Dersinde Başarılı Olmak İsteyenlerin kitabı “Sevdim Seni Matematik”. İNCELEYİNİZ

Blackpool Ortaokulu’nda okuyan Parfitt’i grev başlatmaya götüren neden ise yüzde 95 başarılı olacağı sınavdan sadece 16 puan alması olmuş. Düşük puan almasını ise yeterli matematik ödevi verilmemesine bağlayan Parfitt, grev için kolları sıvamış. Çok başarılı bir öğrenci olmadığını kabul eden Parfitt, ortaöğrenim sertifikası almasını sağlayacak GCSE sınavında geçmek için matematik dersini ilerletmesi gerektiğini anlatıyor. Parfitt, “Bu belki çok büyük bir sorun sayılmaz ama ben okuldan ayrılmak zorunda kalmak istemiyorum.” diyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBaşarılı olmak için gerekenler neler ?
Sonraki İçerikAile İçindeki Uyuşmazlıklar Eşler Arasında Sınır Oluşturur Mu?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir