MÜMİN SEKMAN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI CEVAPLIYOR!

1
154

MÜMİN SEKMAN ÖĞRENCİLERİN SORULARINI CEVAPLIYOR!

11 ŞUBAT CUMARTESİ günü,saat 16:15’te HABER TÜRK televizyonunda EĞİTİM VE YAŞAM adlı programda Müge Arda’nın konuğu Mümin Sekman olacak.

Programda üniversite sınavı, meslek seçimi, okul hayatında ve hayat okulunda başarı gibi konular üzerine konuşulacak. Programda öğrencilerin soruları da yanıtlanacak.

 

Mümin Sekman Kimdir?

Mümin Sekman kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır.

 

Yayınlanma sırasına göre eserleri:

1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil.
2. Kesintisiz Öğrenme
3. Türk Usulü Başarı
4. Başarı Üniversitesi
5. Kişisel Ataleti Yenmek
6. Çevik Şirketler
7. Her Şey Seninle Başlar.
8. Limit Sizsiniz.
9. Her Şey Beyinde Başlar.

 

Bu kitaplardan başka, sıfırdan zirveye çıkanların başarı öykülerinin anlatıldığı ‘İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri’ kitap dizisinin danışmanlığını yapmaktadır.

 

İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç kariyer yapmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti. ‘Başarı öğrenilebilir ‘düşüncesini yaygınlaştırmaya çalıştı.

Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını da yapan yazar, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (Kigem.com) kurucusudur. Kigem.com Türkiye’nin kişisel gelişim içerikli ilk internet sitesidir ve Türkiye’de “Beyin Haftası” kutlamalarını yürütmektedir.

 

Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, Londra merkezli The Success Think Tank’ın da kurucusudur. Yazar dünyanın metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı kişisel misyonu saymaktadır.

 

Rakamlarla Mümin Sekman’ın Kariyeri

  • İlk kitabını 21 yaşında yazdı.
  • Bugüne kadar 9 kitabı yayınlandı.
  • Türkiye’nin 40 şehrinde seminer verdi.
  • Seminerlerine 100.000’den fazla kişi katıldı.
  • Kitaplarının toplam baskı sayısı 1.500.000’u geçti.
  • Limit Sizsiniz kitabı 2 yılda 250.000 adet baskı yaptı.
  • Her Şey Seninle Başlar ise 6 yılda 900.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kırdı.
PAYLAŞ
Önceki İçerikHayata Olumlu ve Güzel Bak; Mutlu, Sağlıklı Ol
Sonraki İçerikİnsan Beyni Askeri Teknolojiye Bağlanırsa…
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
  • Yıldırım Yanıklardan

    Soru sordum cevap verdi mutlu oldum 😀