Mutlu Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

1

Mutlu Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Mutluluk Sanatı Psikoloji  mutluluk mutlu olmanın yolları mutlu olmak için İnsanı neler mutlu eder?

Mutsuzsunuz Çünkü…

Eğer sabah uyanıyor ve başka biri olmayı diliyorsanız, durup düşünmenin ve sorunun ne olduğunu bulmanın zamanı gelmiş demektir. Başkalarının sahip olduklarına sahip olmadığınız için üzülüyor ve şikayet ediyor olabilirsiniz. Ancak sahip olduklarınızı gözardı ediyor ve kendinize haksızlık ediyor olma ihtimaliniz inanın çok daha yüksek.

Kendinize haksızlık etmeyin

Bir günü tamamıyla kendinize ayırmaya ne dersiniz ? Gün boyu kendinizi inceleyin. Aynanın karşısına geçip kendinize uzun uzun bakın, sevdiğiniz yönlerinizi düşünün. Özelliklerinizi, alışkanlıklarınızı, sizi seven insanların hangi yönlerinizi seviyor olduğunu düşünün. Sahip olduğunuz şeyin ne kadar çok kişi için önem taşıdığını hatırlayın.

Mükemmeliyetçiliği dolaba kilitleyin

Gerçekten etrafınızda her yönüyle, tüm yaşantısı ve davranışları ile mükemmel olan biri var mı ? Yoksa siz mi onun öyle olduğunu sanıyorsunuz, bir düşünün. Elbette hatarınız olacak ve tabiiki başarısızlıklarınız da. Herkesin var. Bunların geçiçi zamanlar olduğunu ve çok iyi başardığınız şeylerinde olduğunu hatırlayın.

Duygularınızı Boşvermeyin

Mutlu Olmak İçin Yapmanız Gerekenler Mutluluk Sanatı Psikoloji  mutluluk mutlu olmanın yolları mutlu olmak için İnsanı neler mutlu eder?   Kendinizi sürekli “yapmalıyım” “yapmamalıyım” arasında gidip gelirken buluyor olmalısınız. Arada “ben ne istiyorum” demeyi denediniz mi ? Duygularınızı erteleyerek ve boşvererek kendi kendinizi mutsuzluğa sürüklüyor olduğunuzu fark etmenizin zamanı gelmiş.

Kendiniz olmaya çalışın

Hiç olmadığınız biri gibi davranmaktan sıkılmadınız mı ? Birilerinin sizi sokmaya çalıştığı kalıplar veya alışkanlıklarınızdan dolayı hayatınızı değiştiremiyor olabilirsiniz. Ancak hiç olmadığınız biriymiş gibi davranmaya ve yaşamaya devam ederek mutsuzluğunuzu katlamış oluyorsunuz. Etrafınıza bir bakın, sizin seçiminiz olsa bile sevmediğiniz şeyleri değiştirin gitsin.

Hayata sarılın

Herkesin hayatında mutsuz ve umutsuz anlar olabilir. Ancak çoğu insan bunları gelip geçici dertler olarak görür ve sarılacak bir dal bulur kendine. Umutsuzluk ile etrafınıza saçtığınız negatif enerji zaten sizi ister istemez mutsuzluğa itecektir.
Son bir nokta; gülümseyin. En mutsuz hissettiğiniz anda bile gülümsemeyi daha doğrusu yüzünüzde sade bir tebessüm ile gezinmeyi alışkanlık haline getirin. Sadece bunun bile çok şey değiştirdiğini fark edeceksiniz.
Kaynak: ivillage
İlgini Çekebilir:   Bir Hayalin İçinde Sıkışıp Kalmamalı