Mutluluk Otobüsü

0
192

Happy-Bus-thumb-300x228Mutluluk yolu nereden geçer? Her şeye sahip olmak ile mutluluğa da sahip olunabilir mi? Mutluluğu satın alabilir mi insan?

Bir otobüs düşünelim.

İsmi mutluluk otobüsü olsun. Bu otobüste yer alan insanlar yemyeşil ağaçlar, akarsular ile çevrili bir yoldan geçerek efsanevi bir dağa ulaşacak olsunlar. Ancak bu dağı herkes göremeyecek ancak bu dağı görebilenler dağın içinden geçerek geri dönüşü olmayan bir mutluluk diyarından içeri adım atacaklar. İşte biz hepimiz aslında böyle bir otobüsün içerisindeyiz.

Her şey bizler için yaratılmış.

Dağlar, ağaçlar, akarsular, yiyecekler, giyecekler bize Tanrı tarafından hediye edilmiş. Hayatımızda bizim içinde bulunduğumuz otobüs gibi. Yolda ilerledikçe bize sunulan nimetlerden faydalanabiliyoruz. En sonunda efsanevi mutluluk ülkesine açılan girişin bulunduğu dağa ulaşıyoruz. Eğer kendimizin farkına vardıysak, nasıl ve nelerden mutlu olabileceğimizi çözdüysek bu hem harikulade bir yolculuk geçiriyor hem de ebedi saadete varıyoruz.

Bu sebeple insan hayatı boyunca kendine ulaşabilmek için çabalamalıdır. Kendi iç dünyası ile barışmalıdır. Sevdiği işi yapmalı ve sevdikleri ile birlikte olmalıdır. Neden zevk aldığını, neleri yapabileceğini bilmelidir. Sınırlarını zorlamalıdır. Farklı ülkeleri gezebilmek mi istiyorsunuz? Bir kitap yazmak mı? Ünlü bir oyuncu olmak mı? Hayallerinizin peşinden gidin. Gerçekçi olan her hayaliniz mutlaka hayata geçecektir. Pozitif düşünceler içerisinde yaşadığınız bu hayat size bereketini sunacak ve istediklerinizi karşınıza çıkaracaktır. Mutluluk otobüsünün yolcu koltuğunda otururken pencereden dışarı her baktığınızda göreceğiniz güzellikler sizi huzura ulaştıracaktır. Yeter ki siz görmesini bilin.

Bakmak ile görmek arasında ki o ince farkı yakaladığınızda sizin için saadet kapıları açılacaktır.

Dünyaya nasıl bakarsanız öyle bir hayat yaşarsınız.

İyi bir hayat yaşamak için şu anda elinizde olanların değerini bilerek ,attığınız her adımda daha farklı güzelliklere sahip olabilmeye çalışmak gerekmektedir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAlkol ve Esrar Şizofreni Riskini 2 Kat Arttırıyor
Sonraki İçerikGelişim ve etkili çalışma adına bir bülten
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir