Neden Avustralya ?

0
202

Avustralya, nüfusu 19 milyon civarında bulunan canlı, enerjik ve insanları sıcakkanlı bir ülkedir. Kültürel ve coğrafi çeşitlililiği ile de bilinen kıta yabancılara karşı çok hoşgörülü ve en yaşanabilir ülkelerden biridir.

Avustralya´da iklim yıl boyunca yumuşak ve astropikal şekilde olduğundan, tüm spor ve eğlence olanaklarına imkan sunar. Kıtanın özelliği, 200´ü aşkın ülkeden göç etmiş insanların bu ülkeyi dünyanın en kozmopolit ülkesi haline getirmiş olmasıdır.

NEDEN AVUSTRALYA´DA EĞİTİM ?

Avustralya´da eğitim standartının çok yüksek olduğu bilinmektedir. Günümüzde okullar, yüksekokullar ve üniversitelerde en son telekomünikasyon ve bilgisayar teknolojileri temel eğitim araçları olarak kabul edilmektedir.

Avustralyanın okulları, yüksekokulları ve üniversiteleri her yıl artan sayıda yabancı öğrenci kabul ediyor. İstatistiklere göre geçen yıl Avustralya´da okuyan yabancı öğrenci sayısı 130.000´i aşıyordu.

Avustralya´da eğitimin avantajları şöyle sıralanabilir;
· Yüksek standartta, uluslararası tanınan diplomalar,

· Uygun eğitim ve yaşam masrafları (ABD ve Ingiltere´den oldukça düşüktür), · Güvenli, sıcakkanlı ve enerjik bir ortam,

· Geniş kapsamlı dil ve belli başlı bilim dallarında teknik, lisans ve yüksek lisans programları, · Üniversite ve yüksekokulların uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına duyarlılık göstermesi,

AVUSTRALYA´DA EĞİTİM VE YAŞAM MALİYETLERİ

Avustralya´da yüksek öğrenimin maliyeti yabancı öğrenciler için ABD veya İngiltere´den çok daha düşüktür.

Avustralya Doları, Amerikan Doları ve İngiliz Pound´u ile karşılaştırıldığı zaman neredeyse iki misli daha düşüktür. Avustralya´da yaşam pahalı değildir. Nerede okumak istediğiniz – büyük şehir veya taşra – ve kişisel yaşam tarzınız bütçenizi belirleyecektir. Konaklama

Üniversite ve yüksekokulların birçoğunun kendi yurt binaları vardır. Buna alternatif olarak öğrenciler daire veya ev de kiralayabilirler (genellikle birkaç öğrenci ortak olarak kirayı paylaşır). Öğrenciler ilk aylarda Avustralyalı aileler yanında kalmayı tercih edebilirler. ´Home Stay´ ismi verilen bu sistemde öğrencinin kendi odası olur, ve yemekler konaklamaya dahildir.

AVUSTRALYA´DA ÖĞRENCİLER İÇİN ÇALIŞMA OLANAKLARI

Öğrenci vizeniz size öğreniminizi engellemediği sürece eğitim yılı boyunca haftada 20 saat, tatillerde ise tam gün çalışmanıza izin verir. Part time çalıştığınız sürede kazandığınız parayı fazladan harçlık olarak görmelisiniz, ve kesinlikle eğitim ve yaşam masraflarınızı bu şekilde karşılayamayacağınızın bilincinde olmalısınız. Çalışma izni eğitiminize başladıktan sonra yürürlüğe girer.

Kaynak:Asba

PAYLAŞ
Önceki İçerikErasmus Nedir?
Sonraki İçerikİngiltere´de Au-Pair Sistemi
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir