Başarı ya da başarısız olmak bizim elimizde olduğu kadar bizim elimizde olmayabilir. Bazen talihsizlikler, bazen şans, bazen tesadüf vardır.

Sence başarı için inanıyor musun?

Peki ya özgüvenin ne durumda?

Cesaret? İstek?

Ne istediğine karar ver.

Ne istiyorsun?

Çok para?

Aşk?

Türkiye birinciliği?

Kadın?

Bir sanatçı?

Yazar?

Mutluluk?

İnanmıyorsan, kendine güvenmiyorsan; ne kadar istersen iste-olmaz. Bazen korku endişe inancını yok eder ama sadece bununla kalmaz, özgüvenini de zedeler. [pull_quote_center]Bak dostum. Sabah çalan alarmına uzanırken küfretmeyi bırakmalısın en başta.[/pull_quote_center] Ardından yüzünü yıkadığında aynaya bakıp yüzündeki kusurları arama. Bugün ne güzel gülüyorum demelisin. Sonra şarkını söyleyerek kahvaltını hazırlamalısın.

Kahvaltın bitince diş fırçasını alıp aynanın karşısına geçip aptalca şeyler yaparak dişlerini fırçalamalısın. Hazırlanmalısın. Kapıdan çıktığın an arabana gidene kadar karşına çıkan her insana gülümsemelisin. Günaydın demelisin. Arabana binerken derin bir nefes alıp koltuğuna oturmalısın. Kemerini tak, radyoyu aç ve yolculuğa başla… Güne nasıl başlarsan öyle devam edersin…

Hayatta öyle; hayata atıldığında yola nasıl çıkarsan hayatın boyunca öyle devam edersin. Önce ne istiyorsun ona karar ver. Sonra iste. Sadece iste. İstiyorum de. İnan. Olacağına inan. Sonra oluruna bırak. Her sabah olmuş gibi yap. Günlerini öyle geçir. Olması için biraz uğraş. Cesaretini ortaya koy.

Korku endişe kaybetme duygusu bunları çıkart at hayatından.

Olacak de ve olacağına inan, olmuş gibi yap. Olmuş gibi mutlu ol. İnadına gülümse gül kahkaha at. Başka hiçbir şey yapma. Beni dinle. Ne saçmalıyor bu kadın deme, söylediklerimi bir kez dene ve gör. Göreceksin her şey çok güzel olacak…

İlgini Çekebilir:   Bir Tavsiyeyle Hayatları Değişenlerin İlginç Hikayesi