Bozkırın Tezenesi,  Neşet Ertaş 1938 Kırşehirde doğdu. Türkülerindeki sözler hayat hakkında sosyolojik ve psikolojik tahliller içeriyor. İşte Neşet Ertaş  sözleri.

Neşet Ertaş, 1957 yılının sonunda İstanbul’a gelerek Şen Çalar Plak’ta ilk plağını “Neden Garip Garip Ötersin Bülbül” adı ile babası Muharrem Ertaş‘a ait bir türküyle çıkardı. Halk tarafından çok beğenilen bu plağı ardından diğer plak, kaset ve halk konserleri takip eder. Daha sonra Neşet Ertaş Ankara’ya yerleşir. Burada yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin daveti üzerine Almanya’ya gider. Çocuklarının eğitimi ve sanatsal çalışmalarından dolayı uzun bir süre Almanya’da kalan sanatçı, 2000 yılında İstanbul’da verdiği konserle sahne hayatına geri dönmüştür.

1.Nerde bir türkü söyleyen görürsen korkma yanına otur.Çünkü kötü insanların türküleri yoktur!…
zbkvxle8d-1
2.Kadın insandır. Biz erkekler ise insanoğlu.
neset_ertasin_cenazesi_ankaraya_gonderildi_h101788
3.Can yakıp da kalp kırma. Senin de gül benzin solacak bir gün. Her canlının kalbi Allah’a bağlı. Herkes ettiğini bulacak bir gün.
neset_ertas_son_yolculuguna_ugurlaniyor_h12643
4.Gurbette olanların hiç biri mutlu değil ben mutluyum diyene rastlayamassın. Neden? Gurbet herkesin içinde taş gibidir.
neşet ertaş, hayatı, şarkıları neşet ertaş şarkıları 6
5.Sevgi dünyasına yalan girmez,
Gönülden sevmeyen hakka eremez.
neset_ertas48924312329e5c6c2
6.Aşk biterse yorulur insan,
ben ne zaman ölürsem Neşet yoruldu desinler.
maxresdefault
7.Kendi kendisinden utanmayan
Yeryüzünde hiç kimseden utanmaz.
büyük1
8. Denizi seyretmek gibidir bozkırda gökyüzünü seyretmek.
20130304120444!Neşet_Ertaş
9. Biz doğduğumuzdan beri yoksulduk. Varlığı görmedik ki yoksulluktan şikayet edelim.
343452
10. Bilmem azdan çok anlar mısınız?nesetaga
KAYNAKNe Yap Ne Yapma
PAYLAŞ
Önceki İçerikKişisel Gelişim Yolunda İki Şey
Sonraki İçerik2014-2015 Merkezi Ortak Sınav Galeri ve Slayt
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir