Öğle yemeği sırasında paranı biriktir

0
206

kahvalti_ve_yemekler_1Para biriktirme genelde zordur ve hiç de eğlenceli değildir. Fakat kendini süründürmeden bu işi becerebilirsin. Paranı sıkı sıkı tuttuğun dönemlerde olmasa da sonrasında bu iş eğlenceli yanını hissettirecektir.

Öğle yemeği sırasında paranı biriktir

Hepimiz, para biriktirmek için evden yemek getirmeyi duymuşuzdur. Fakat bu durum iş arkadaşlarınla geçirdiğin sosyal zamanı daraltabilir. Birkaç iş arkadaşına kahve rengi bir piknik çantasıyla sana katılıp katılmak istemeyeceklerini sor. Belki onlar da senin gibi para biriktirmek isteyebilir. İşyerinin mutfağında hep beraber, sevdiğin yiyeceklerle öğle vaktini geçirebilirsin. Hem iş arkadaşlarını daha iyi tanıyabilir hem de yeni yemekler öğrenebilirisin.

Açıkçası birçoğumuz 5 TL ve daha fazlasını taptaze bir kahvenin güzel kokusuna yenik düşüp harcıyoruz. Bunu yerine, şirketine bir kahve makinesi almak için bir çaba sarf etmiyor ve patronunuzla görüşmüyorsunuz. Bu teklifin kabul görmezse, bir filtre alarak kahveni ofisinde içebilirsin. Bütçene zarar vermeden lezzetli kahveler içmek hoşuna gidecektir.

Yakınlarda oturan iş arkadaşlarınla ortak bir taksiye binebilir ve taksimetre de yazan miktarı da ortak olarak ödeyebilirsin. İstersen bir otobüse ya da toplu taşıma araçlarına binebilirsin. Yalnız geçireceğin bu sürede kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilirsin. Bunların yanı sıra, haftanın bir ya da iki günü evden çalışıp çalışamayacağını sorabilirsin.

Uydu ya da kablolu televizyon kanallarının faturası fazla geliyor ise bu sistemi iptal edebilir ve eğlenmek için başka yollar bulabilirsin. En sevdiğin TV şovlarını, dizileri internetten de izleyebilirsin. Ayrıca halk kütüphaneleri de en sevdiğin kitapları, dergileri, filmleri bulabileceğin iyi bir kaynak olabilir.

Evde geçen miskin bir günün akşamını bir partiye çevirmek harika olur. En sevdiğin TV programının gösterildiği gece bir arkadaşın evinde toplanabilir ve hep birlikte güzel vakit geçirebilirsin. Üstelik bunu dönüşümlü olarak devam ettirebilirsin. Ya da sevgilinizle birlikte haftanın bir günü yakın arkadaşlarınızın evine akşam yemeğine gidebilirsiniz.

Kaynak: womenshealth

PAYLAŞ
Önceki İçerikNeden Başarısız Olmasını İstiyorum?
Sonraki İçerikMilyoner Yapan Efsane İş Fikirleri
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir