Öğle yemeği sırasında paranı biriktir

0

Öğle yemeği sırasında paranı biriktir İş Dünyası Para Sanatı  para iş hayatı   Para biriktirme genelde zordur ve hiç de eğlenceli değildir. Fakat kendini süründürmeden bu işi becerebilirsin. Paranı sıkı sıkı tuttuğun dönemlerde olmasa da sonrasında bu iş eğlenceli yanını hissettirecektir.

Öğle yemeği sırasında paranı biriktir

Hepimiz, para biriktirmek için evden yemek getirmeyi duymuşuzdur. Fakat bu durum iş arkadaşlarınla geçirdiğin sosyal zamanı daraltabilir. Birkaç iş arkadaşına kahve rengi bir piknik çantasıyla sana katılıp katılmak istemeyeceklerini sor. Belki onlar da senin gibi para biriktirmek isteyebilir. İşyerinin mutfağında hep beraber, sevdiğin yiyeceklerle öğle vaktini geçirebilirsin. Hem iş arkadaşlarını daha iyi tanıyabilir hem de yeni yemekler öğrenebilirisin.

Açıkçası birçoğumuz 5 TL ve daha fazlasını taptaze bir kahvenin güzel kokusuna yenik düşüp harcıyoruz. Bunu yerine, şirketine bir kahve makinesi almak için bir çaba sarf etmiyor ve patronunuzla görüşmüyorsunuz. Bu teklifin kabul görmezse, bir filtre alarak kahveni ofisinde içebilirsin. Bütçene zarar vermeden lezzetli kahveler içmek hoşuna gidecektir.

Yakınlarda oturan iş arkadaşlarınla ortak bir taksiye binebilir ve taksimetre de yazan miktarı da ortak olarak ödeyebilirsin. İstersen bir otobüse ya da toplu taşıma araçlarına binebilirsin. Yalnız geçireceğin bu sürede kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilirsin. Bunların yanı sıra, haftanın bir ya da iki günü evden çalışıp çalışamayacağını sorabilirsin.

Uydu ya da kablolu televizyon kanallarının faturası fazla geliyor ise bu sistemi iptal edebilir ve eğlenmek için başka yollar bulabilirsin. En sevdiğin TV şovlarını, dizileri internetten de izleyebilirsin. Ayrıca halk kütüphaneleri de en sevdiğin kitapları, dergileri, filmleri bulabileceğin iyi bir kaynak olabilir.

Evde geçen miskin bir günün akşamını bir partiye çevirmek harika olur. En sevdiğin TV programının gösterildiği gece bir arkadaşın evinde toplanabilir ve hep birlikte güzel vakit geçirebilirsin. Üstelik bunu dönüşümlü olarak devam ettirebilirsin. Ya da sevgilinizle birlikte haftanın bir günü yakın arkadaşlarınızın evine akşam yemeğine gidebilirsiniz.

Kaynak: womenshealth