Öğrencilerin 2013’de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

5

Öğrenciler kitap okumuyor diyenlere kitap okuyarak cevap vermek isteyen gençlere kitap önerileri.

[quote_box_center]

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Sevdim Seni Matematik

Ahmet Yıldız
ALFA YAYINLARI

‘Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu BENDEN geçiyor.”

Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.

Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak
tek kişi SENSİN!

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.

Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır.

[/quote_box_center]

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Dile Benden Ne Dilersen

Fatma Burçak
CARPE DİEM KİTAP

Tılsımlı hikâyeler seçtik size! Hem kendimizi ve dertlerimizi anlatacağız hem de sizin dertlerinize ortak olacağız. Kadim topraklardan bize miras kalan hikâyeler bunlar. Çin, Hint, Anadolu, Fars, Acem sözlerini devşirdik, okuduk, ağladık, derledik, yazdık.

Yazdıkça içimizde büyüyen düğümü, sen çözeceksin okudukça. Aynı satırlarda gülümseyip, aynı satırlarda hüzünleneceğiz belki.

Kimi zaman kendimize bile söyleyemediklerimizi söyleteceğiz birbirimize. Bazen ben senin dilin olacağım, bazen de sen benim kalemim.

Birlikte içimiz ısınacak…

Birlikte güleceğiz…

Birlikte hissedeceğiz hikâyelerin tılsımını…

 

[quote_box_center]

 

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Üşenme Erteleme Vazgeçme / Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı

Ahmet Yıldız
ALFA YAYINLARI

Öğrencisin. Dersten yana dertlisin!
Matematiği sevmiyorsun.
Sınav arası hayat yaşıyorsun.
Derslere konsantre olamıyorsun!
Ödevleri zamanında yapamıyorsun!
Kendi kendini motive etmek istiyorsun ama olmuyor!
Kendini başarıya programlamak istiyorsun ama beceremiyorsun!
Kendine güvenin sık sık ‘servis dışı’ oluyor!
Sınav kaygısı ve ders stresi yaşıyorsun!
Ezberleme yeteneğinden şikâyetçisin!
Ha bi’ de saç modelini beğenmiyorsun!
Gençlik işte: ))
Çözümler farklı olsa da sorunlar aynı.
Çok satan Güçlü Hafıza’nın yazarı PDR Uzmanı Ahmet Yıldız, Başarılı öğrenci olmanın psikolojisini anlatıyor.

[/quote_box_center]

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Ya Bir Yol Bul Ya Bir Yol Aç Ya da Yoldan Çekil

Mümin Sekman
ALFA YAYINLARI

Bir gün tek başına,

Hayat üzerine hayaller kurarak,

İlgini Çekebilir:   Felsefe Ağacı

Hayatının yönünü ve yolunu ararken,

Kim olduğunu ve ne istediğini düşünürken,

“Kendime yeni bir ben lazım” dersen,

İyi bir kitap çok şeyi değiştirebilir!

“Yeni başlayanlar için başarı”yı anlatan bu kitap, Sekman’m ilk çalışmasıdır. Hayatının yönünü ve yolunu arayanlara, çıkmaz sokağa girmiş olanlara, kim olduğunu ve ne istediğini bilmek isteyenlere kılavuzluk edecek bir başarı haritasıdır. Şu hayatta ait olduğunuz yeri bulmanız için…

[quote_box_center]

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Ben Okuma Bilmem

Ömer Sevinçgül
CARPE DİEM KİTAP

Bu kitap güzel, çünkü bir güzelin aynası. Tüm insanlara rahmet olarak gönderilen ‘en sevgili’nin eşsiz güzelliklerini yansıtıyor…

Her kelimesine onun gül kokusu sinmiş… Ruhlar Sultanı’nın ibretlerle dolu hikâyeleri ve onun birer yıldıza benzeyen arkadaşlarının öyküleri var içinde… Metinler aslına uygun. Dil ve anlatım pınar suyu gibi duru, berrak, akıcı… Kalbe feyiz, akla nur, nefse terbiye, ruha itidal, hayale istikamet veren gerçek bilgelik hikâyeleri bunlar… Dünya gamından kalbi yananlar, gönül derdine deva arayanlar için hazırlandı.

Etkin Öğrenci ve Eğitimde Başarı
Eğitimde Başarının Zihinsel Adımları

[/quote_box_center]

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Serdar Küçükali
ETAP YAYINEVİ

“Uyumlu ve etkili” yaşanan bir hayat, başarılı bir hayattır. Önceleri başarılı olmanın yolu olarak aynı öneriyi içeren bir tek çözüm yolu sunulurdu: “Çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak!…” Veya “çok çalışmak!” Oysa çağdaş bir başarı kavramı içinde “çok çalışmak” kavramının yerini “etkili çalışma” kavramı aldı.

Peki, “etkili çalışmak” nasıl olur? Eğer kişi zamanını tespit ettiği amaçlar ve belirlenmiş öncelikler doğrultusunda programlı olarak kullanıyorsa, etkili çalışmadan söz edilir. “Etkili çalışma” programı içinde eğlenmeye, dinlenmeye, aileye ve sevdiklerine zaman ayırmaya ve hobilere her zaman yer vardır.

Her insan amacını tespit etmeli, tespit ettiği amacına ulaşacağına inanarak çalışmalıdır. Belki her insan inandığı amacına ulaşamayabilir; fakat amaçlarına ulaşanlar, mutlaka inananlar arasından çıkar.

 

 

 

 

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  [quote_box_center]

Profesyonel Öğrenci

Mehmet Teber/ İsmail Öz
C PLANI YAYINLARI

Günümüzde her alanın profesyoneli var. Profesyonel olan kişi ise yaptığı işte başarılı olabiliyor.
Profesyonel Oyuncu,
Profesyonel Sporcu,
Profesyonel Mimar çokça duyduğumuz kelimeler.

Türkiye gibi sınav bolluğu olan bir ülkede öğrencinin de profesyoneli olmalı değil mi?
Profesyonel kurumlarda amatör öğrencileri eğitmek yerine öğrencilerin de profesyonelini yetiştirsek daha doğru olmaz mı?

İlgini Çekebilir:   Nobel Ödüllü bilim adamlarının BAŞARI SIRLARI (Çok ilginç!)

Bu gibi soruları kendilerine sorun edinen Sosyolog İsmail Öz ve Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Teber bir araya geldiler ve profesyonel öğrencinin nasıl yetişeceğine dair bir başucu kitabı yazdılar. Profesyonel öğrenci kitabı, Profesyonel öğrenci olmak ve profesyonel öğrenci yetiştirmek isteyenler için genişletilmiş 2. baskısı ile sizleri bekliyor.

[/quote_box_center]

 

 

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Sınav Zekası
Başarı Sihirbazlığı

Ferit Delen
AKİS KİTAP

Eğitimci kişiliği ile yakın olduğu sınav dünyasındaki deneyimlerine; hafıza teknikleri ve motivasyon konusundaki uzmanlığını da ekleyen yazar, deyim yerindeyse hayatın her kademesindeki sınavda başarılı olmanın 1001 sırrını açıklıyor. Kitabın ismi nedeniyle daha çok öğrencilere hitap edeceğini düşünürken, hayattaki her süreçteki sınavlara hazırlanan insanın, yanından ayırmaması gereken bir akıl hocası gibi, candan bir dost gibi, bizimle konuşan bir kitap bu.
Elinizde tuttuğunuz bu kitapta Ferit Delen, yıllardır kendini verdiği ‘öğrenmeyi öğrenme’ sürecinde ürettiği yepyeni modellerle, kendine has dinamikleri ile pratik, uygulanabilir birçok bilgi aktarıyor. Çok dinamik ve kendine özel bir kitap… Yurt dışı kaynakların kopyası olan kitaplardan çok rahat ayrıştıracağınıza ve uluslararası bilginin yerel şartlarımıza ve bizim dinamiklerimize göre uyarlandığını okurken deneyimleyeceğinize inanıyoruz.
Buluş ve geliştirici özelliğinin farkında olarak, bu kitabı sadece okuyarak değil aynı zamanda uygulamalarını yaparak, soyut uygulanabilir bilgiyi somut sonuçlar almak için yaşamınıza uyarlayabilirsiniz.
Emek verilerek hazırlanan, sistemsel çözümler sunan her yeni bilginin; yaşamınızda somut değişimler geliştirebilmesi tutkusu ile kitabın keyfini çıkarın…

[quote_box_center]

Öğrencilerin 2013'de Okuması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları Kişisel Gelişim Kitap Dünyası Üşenme Erteleme Vazgeçme sevdim seni matematik Mümin Sekman kişisel gelişim kitapları Ahmet Yıldız  Müsait Bi Yerde Gülecek Var!

Mine Sota
CARPE DİEM KİTAP

“Ciddi Ciddi Komik Kitaplar” serisinin vazgeçilmez yazarı Mine Sota yepyeni kahkaha tufanı ile yeniden raflarda.

Hayatın içinden belki de her gün şahit olduğumuz komik, düşündürücü, eğlendiren, eğlendirerek öğreten olayları ince ince dokuyarak bir sinema filmi tadında sunuyor bizlere.

Dört gözle beklenen Mine Sota kitabı bu sefer daha öncekilerden de iddialı. Herkesi hayatının bir köşesinden mutlaka yakalayacak ve kendi mahallesine sürükleyecek. Kitapta anlatılan olayları etrafınızda görmeye başladıkça kendinizi gülmekten alamayacaksınız!

[/quote_box_center]