Okul Yaratıcılığı Öldürüyor mu? İzle Kararını Ver

0
614

Okul çocuklardaki yaratıcılığı öldürüyor mu? Ne dersiniz… Bu video konferansta Ken Robinson bu sorulara cevap veriyor.. Önce güldürüyor sonra düşündürüyor.

Sanata olan katkılarından dolayı 2003 yılında “sir” unvanına layık görülen Ken Robinson, bu konuşmasında okulun çocukların yaratıcılığına olan olumsuz etkisinden bahsediyor. Mevcut eğitim sisteminin 19 yüzyılda icat edildiğini ve asıl amacının sanayileşen toplumun ihtiyacını gidermek olduğunu savunan Robinson, ek olarak lisans derecesine sahip bireylerin fazlalığından dolayı artık 4 senelik üniversite mezunu olmanın pek bir şey anlam ifade etmediğini, bir işe girebilmek için master derecesine hatta doktora derecesine sahip olmanın yakın tarihte gerekli olabileceği gibi farklı noktalara da değiniyor.

Konuşmanın sonlarına doğru Sir Ken Robinson Gillian Lynne isimli bir danscıyla tanışma hikayesini anlatacak. Konuşmayı başından sonuna kadar izleyerek, o hikayeye de dikkat çekmenizi tavsiye ederiz.

KAYNAKn99
PAYLAŞ
Önceki İçerikÖzgüveni Artıran 5 Uygulanabilir Egzersiz
Sonraki İçerikEl Yazısı İş Dünyasında Kariyer Göstergesi Olabilir Mi?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir