Pek çok insanın en temel sorunu güven sorunudur. Özgüveninizi artırmanın birkaç basit adımı vardır. Bunları özgüven sahibi olmak istiyorsanız bir egzersiz gibi uygulayabilirsiniz.

ozguven-gelistirmeHazırlık

Bir iş toplantısı veya sunum yapacaksanız, hazırlıklı olmanız öz güveninizin yüksek olması açısından çok önemlidir. Pek çok insan bilgilerini sunacak hazırlığı yapmadığı için topluluk karşısında olmaktan endişe duyarlar, bilgisiz oldukları için değil.

Pratik yapmak

Güveni arttırmanın en iyi yolu, pratik yapmaktan geçer. Hazırlığınızı tamamladıktan sonra, defalarca üstünden geçin ve uygulamaya hazır hale gelin.

Yeni bir şey öğrenin

Öğrenmek; özgüven için en değerli egzersizdir. Bir yabancı dil öğrenin, hobinizi biraz daha ciddiye dönüştürür ve tüm detaylarını öğrenin.

Faydalı cümleler

Kendi kendine gaz vermek olarak algılasanız da, bazı küçük cümleler motivasyonu sağlar. “Bunu yapabilirim” “Elbette başarabilirim” vb…

Nefes

Oksijenin gücünü küçümsemeyin. Derin nefes almak sakinleşmenizi ve güveninizi tazelemenizi sağlar. Aklınızdaki endişeleri uzaklaştırmak için derin derin nefes alın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikMEB’in Özel Okulları Dolaylı Desteklediğini Gösteren 11 Uygulama
Sonraki İçerikOkul Yaratıcılığı Öldürüyor mu? İzle Kararını Ver
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
  • Ayşegül

    Önemli bir sınavım var ve bu sınavla sınıflar belirlenecek iki sınavın ortalaması alınıyor ve ilk 30 kişi A sınıfına alınıyor diğer sınavda 39. Oldum bu sınavda en az 21. Olamam gerek hatta daha yüksek içimden bir ses sürekli yapamayacağımı söylüyor düşmek istemiyorum tüm arkadaşlarım A da lütfen yardım edin 🙁