Para Biriktirmek İstiyorsan Bu Önerileri Dikkate Almalısın

0
695

Sosyal yaşam

Sosyal yaşamı akıllıca kullanırsanız, size para tasarrufunda destek sağlar. Bazı şeyleri tek başına yapmak yerine, topluca yapmak, daha uygun fiyatlarla pek çok şeyden faydalanmanızı sağlar. Örneğin bir spor salonuna 5 arkadaş gidip toplu olarak kayıt yaptırsanız, oldukça uygun bir fiyat alabilirsiniz. Bir restoranda yemek için toplu indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Online alışveriş

Bazı ürünleri online satış sitelerinde çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. O yüzden bir ihtiyacınızı almaya gitmeden önce, sanal alışveriş sitelerine göz atın.

Kupon

Sadece kupon satan sitelerdeki haberleri takip edin. Tatilden beyaz eşyaya, güzellik ürünlerinden kıyafete kadar pek çok şeyi kuponlarla ucuza alabilirsiniz.

Karşılaştırın

Özellikle mahallenizdeki marketlerde raf detektifliğine çıkın. En çok kullandığınız ürünlerin fiyatlarını farklı marketlerde kontrol edin, karşılaştırın. Hiç ummadığınız fiyat farkları veya kampanyaları yakalayabilirsiniz.

Puan biriktirin

Mağazaların kendi kartlarını veya kredi kartlarınızı akıllıca kullanın ve biriktirdiğiniz puanları doğru biçimde harcamayı öğrenin.

İkici el

İkinci el eşya satan internet siteleri ve dükkanları takip edin. Çok uygun fiyatlara ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olabilir.

Yarışmalar

İnternet ortamında ödüller dağıtan siteleri takip edin. Size de çıkabilir.

Erken alınca

Özellikle tatil gibi büyük bedelli işleri erken satın alma yöntemiyle yarı fiyatına alabilirsiniz. Programınızı erken yapın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHaftada Sadece 3 Gün Çalışmak Başarıyı Getiriyor
Sonraki İçerikAnton Çehov’un Hayatından Süzülen Sözler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir