Paralarını nereye yatırıyorlar?

0

Paralarını nereye yatırıyorlar? İş Dünyası Para Sanatı  zengin para kurtlar vadisi   Hepsi çok iyi kazanıyor, hepsi kariyerlerinin zirvesinde. Ama bu böyle gitmez diye bugünden yarının planlarını yaparak rakiplerinden ayrılıyorlar. Sahne ve sanat dünyasının önemli isimleri paralarını nasıl değerlendiriyor dersiniz?

– Tatlıtuğ, Gümüş ve Aşk-ı Memnu’dan kazandığı parayı emlak yatırımıyla değerlendiriyor. Diziler dışında reklam filmlerinde de rol alan oyuncunun, Göcek, İstanbul Gümüşsuyu, Çekmeköy ve Sinpaş Lagün Evleri’nde daire ve villaları var.
– Kıvanç Tatlıtuğ kadar, hatta belki ondan daha popüler olan Kenan İmirzalıoğlu da kazancını gayrimenkul sektörüne yatırıyor. Ezel’in yıldızı, özellikle Fener, Balat, Tarlabaşı ve Cihangir civarındaki binalarla ilgileniyor.
– Sahnelerin, dizilerin aranan ismi Gülben Ergen ise, farklı bir yöntem seçmiş kazancını değerlendirmek için. Ergen’in, yıllardan beri kazandığı parayı, taksi plakalarına yatırdığı söyleniyor.
Yatırımcı ünlüler sadece bu üç isimle sınırlı değil. Kimi bina satın alıyor, kimi onlarca daire. Bazıları restoran işletiyor, ticarete atılıyor, moda yatırımcılığına soyunuyor, inşaat işine giriyor.

KIVANÇ  TATLITUĞ
Gümüş dizisiyle kitlelerce tanındı. Arkasından Aşk-ı Memnu geldi. Son dönemin fenomen ismi Kıvanç Tatlıtuğ, gayrimenkule yatırım yapanlardan. Oyuncunun, Göcek’te ve, Sinpaş Lagün Evleri’nde birer villası, İstanbul Gümüşsuyu’nda deniz manzaralı bir dairesi, Çekmeköy’deki bir sitede de iki evi var.

KENAN İMİRZALIOĞLU
Kenan İmirzalıoğlu, kurduğu özel ekiple Fener, Balat, Tarlabaşı ve Cihangir civarında çok sayıda eski bina satın aldı.

ENGİN GÜNAYDIN
Engin Günaydın da emlak zenginleri arasında. İlk yatırımını memleketi Tokat Erbaa’da dört daire alarak yapan Günaydın, sonrasında İzmir Foça’da bir yazlık sahibi oldu. Son olaraksa, Beyoğlu’nda 750 bin TL değerinde daire satın aldı Günaydın.

NECATİ ŞAŞMAZ
Kurtlar Vadisi’nin yıldızı Necati Şaşmaz da emlaktan vazgeçmeyenlerden. Anadolu Yakası’nda bir sitede 50 daire satın alan Şaşmaz, sitenin süpermarket binasını da mülkleri arasına kattı. Oyuncunun, Bomonti’deki Rixos Residences’tan da 18 daire aldığı söyleniyor.

İlgini Çekebilir:   Sahip Olduklarımızın Farkında Mıyız?

SEDA SAYAN
Etiler Şamdan’ın mülkünü 8.5 milyon dolara satın alarak yatırım atağına geçen Sayan, Bodrum Türkbükü’ndeki dört villasının yanına Yalıkavak’ta bir villa daha ekledi.

İBRAHİM TATLISES
Pek çok ticari işi olan İbrahim Tatlıses ise, son dönemde Kuzey Irak’taki inşaat yatırımlarıyla adından söz ettiriyor.

GÜLBEN ERGEN
Yıllardır taksi plakalarına yatırım yaptığı dilden dile dolaşan Gülben Ergen’in tam 60 plakası olduğu iddia ediliyor. Şarkıcını, aynı zamanda ‘Ergen Yapım’ adında bir de şirket bulunuyor.

HÜLYA AVŞAR
Avşar da ticarette imzası bulunan isimler- den. Adını markalaştırma yoluna giden Avşar Kızı, Mudo ile birlikte tişört üretiyor.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN
Genç neslin parlak isimlerinden Tuba Büyüküstün ise, tüm gelirini ailesiyle birlikte kurduğu ‘Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri’ ve ‘İstron Elektronik Teknolojileri’ adlı iki firmaya yatırdı. Kazakistan, Azerbaycan ve Kırgızistan’da şubeler açan Büyüküstün, gözlerini Ortadoğu’ya çevirdi.

KAYNAK: gazeteport