Beden, ruh ve akıl el ele dolaşan arkadaşlar, birine bir zarar gelsin, diğeri de zarar görür. Birbirlerinden ayrı yapamazlar ve biri kötü ise diğeri de kötü hisseder kendini. Eller hiç bırakılmaz hayat boyu. Kendine has tarzları da var bu arkadaşların. Saçmalayabiliyorlar, düzeni ve düzensizliği içi içe geçirebiliyorlar. Bazen garip sürprizler yapıyorlar, mutluluk denizinde boğulabiliyor, bataklıktan kolayca çıkabiliyor. Canları sıkıldığında ya da ilgilenilmediğinde sana hayatı kimi zaman zindan ediyorlar. Kişilik yüklersek biraz daha, ele başı olan Ruh bayrak taşır sorun çıkarmada.

Her şeyin bir çözümü var artık, çok ekstrem olmayan şeyler hariç. Çözüm arar Akıl, Ruh’un iyiliği için. En basitinden müzik dinler, dertleşir biriyle, sarılır, kendince onu meşgul edecek şeyler üretir.

Psikoloji alanına ilginiz var yada ilgili bölümde okuyorsunuz.Kitap okumak gelişmek için yetmeye bilir.İşte izlemeniz gereken psikoloji içerikli en iyi filmler. Bunlar psikoloji film önerileri dir.

Bu konuda ilgi gören, insan psikolojisi ile ilgili psikoloji film önerilerini sizler için seçtik. İşte psikoloji filmleri…

1- Shutter Island/Zindan Adası – 2010

1
İzleyenler için ‘Keşke hemen izlemeseydim” dedirten, izlemeyenler için ise efsane olarak geçecek dakikalar.

2-Side Effect/Acı Reçete – 2013

2 İlaç endüstrisinin doktorlar ve insanlar üzerindeki etkisi.

3-One Flew Over The Cuckoo’s Nest/Guguk Kuşu – 1975

4
Jack Nicholson gerçek bir çılgın.

4-İdentity/Kimlik – 2003

5
Biraz gerilime maruz kalmak.

5-Awakenings/Uyanışlar – 1990

6
Robert De Niro’nun inanılmaz oyunculuğundan biri daha.

6-A Beautiful Mind/Akıl Oyunları – 2001

7
Aklın, bağımsızlığını ilan etmesi.

7-Girl, Interrupted/Aklım Karıştı – 1999

8
Kendini bilmek ve karar verebilmek.

8-Analyze This/Anlat Bakalım – 1999

9
Şimdi, ee…

9-Analyze That/Anlatamadım mı? – 2002

10
Nasıl yani ?

10-What About Bob?/Peki Ya Bob? – 1991

12
İnsan psikoloji, komik olabiliyor.

11-Good Will Hunting/Can Dostum – 1997

13
Her soruya cevap veremezsin.

12-The Sixth Sence/6. His – 1999

14
Herkes için yorumsuz bir film.

PAYLAŞ
Önceki İçerikRobin Williams Filmlerinde Ders Dolu 10 Sahne 10 Replik
Sonraki İçerikGüçlü Beyin İçin Bir Dakikanı Ayır
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir