Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı

0
1250

“Senden bir şey olmaz” cümlesi çok sık duyuluyor. Bu cümle bazılarının hayatını karartırken bazılarının hayatına başarı katıyor. İşte Başaranlar..

İPEK TANRIYARNumber One TV’ye VJ’lik için çekimlere giden ve çekimlerde heyecanlanınca üç hafta sonra kanaldan kovulan ipek Tanrıyar, kovulurken de ‘Senden hiçbir şey olmaz‘ denilerek azarlanmış. Bu söz üzerine hırslanan Tanrıyar, sunuculuk dünyasına daha bir asılarak ‘Şahane Pazar‘ ekibine dahil olmuş.
cem_karacaŞarkıları dillerden düşmeyen Cem Karaca ise askere gidinceye kadar türkülere katlanamazmış. Komutanı ‘Bu sesle senden şarkıcı olmaz; gel sen bu sevdadan vazgeç‘ diye öğütleyince türkü söylemeye başlamış. 1967’de Hudey ve Emrah’la ortaya çıkan sanatçı, sonrasında yorumladığı halk müziğiyle dillerden düşmeyen eserlere imza attı.
zeynep kasaliSenden şarkıcı olmaz sözünü kulaklarında hissedenlerden birisi de pop şarkıcısı Zeynep Casalini. Hakan Peker, yıllar önce senden şarkıcı olmaz dediği Casalini’ye 10 yıl sonra POPSAV’ın (popüler müzik sanatçıları vakfı) gecesinde ödül verecekti.
yılmaz erdoğanSanatın her alanında olduğu gibi tiyatro dünyasında da sıkça tekrarlanan bir söz ‘Senden bir şey olmaz kalıbı. Bunun en canlı şahidi ise tiyatrocu Yılmaz Erdoğan. Ferhan Şensoy’la birlikte en az yirmi kişinin Senden tiyatrocu olmaz dediğim belirten Erdoğan, özellikle beceriksiz delikanlı Mükremin karakterim yazarken bulan çok duyduğunu söylüyor; “Yeteneksizsin, senden bir şey olmaz.”
evrim-akin-8Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden atılan tiyatrocu Evrim Akın ise Avrupa Yakası dizisindeki başarılı Selin tiplemesiyle hafızalarımızda.
şahanBilkent’te tiyatro bölümünde okuyan Sahan Gökbakar, okulun en tembel öğrencisiydi.
ozan-guvenTürk sinemasının önemli oyuncularından birisi haline gelen Ozan Güven, şaşı olduğu için konservatuvara alınmamış ve hocaları tarafından bir çift yeşil gözle oyuncu olunmaz. diyerek dışlanmış.
walt-disneyDünyanın en ünlü faresi ve markası Walt Disney bile bu sözden nasiplenmiş. Walt Disney, farelerin cirit attığı bir garajda ‘Miki Fare’ kahramanım çizip üne kavuşmadan önce be§ işten ret cevabı almasının yanında Amerika’da bir gazetenin editörü tarafından resim kabiliyeti olmadığı için ele§tirilmiş. Disneyland’ı kurmadan önce de birkaç defa iflas eden Walt Disney sonunda bütün dünyaya kendini kabul ettirmiş. Bir dönem çok okunanlar listesinde yer alan Richard Bach’ın Martı adlı kitabı da tam, 18 yayınevi tarafından reddedilerek ‘senden yazar olmaz’ rekoru kırmış.
PAYLAŞ
Önceki İçerikGenç Yaşta Zengin Olmanın 5 Altın Kuralı
Sonraki İçerikBaşarı için yol gösterici altın kurallar
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir