Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı

0

“Senden bir şey olmaz” cümlesi çok sık duyuluyor. Bu cümle bazılarının hayatını karartırken bazılarının hayatına başarı katıyor. İşte Başaranlar..

Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Number One TV’ye VJ’lik için çekimlere giden ve çekimlerde heyecanlanınca üç hafta sonra kanaldan kovulan ipek Tanrıyar, kovulurken de ‘Senden hiçbir şey olmaz‘ denilerek azarlanmış. Bu söz üzerine hırslanan Tanrıyar, sunuculuk dünyasına daha bir asılarak ‘Şahane Pazar‘ ekibine dahil olmuş.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Şarkıları dillerden düşmeyen Cem Karaca ise askere gidinceye kadar türkülere katlanamazmış. Komutanı ‘Bu sesle senden şarkıcı olmaz; gel sen bu sevdadan vazgeç‘ diye öğütleyince türkü söylemeye başlamış. 1967’de Hudey ve Emrah’la ortaya çıkan sanatçı, sonrasında yorumladığı halk müziğiyle dillerden düşmeyen eserlere imza attı.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Senden şarkıcı olmaz sözünü kulaklarında hissedenlerden birisi de pop şarkıcısı Zeynep Casalini. Hakan Peker, yıllar önce senden şarkıcı olmaz dediği Casalini’ye 10 yıl sonra POPSAV’ın (popüler müzik sanatçıları vakfı) gecesinde ödül verecekti.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Sanatın her alanında olduğu gibi tiyatro dünyasında da sıkça tekrarlanan bir söz ‘Senden bir şey olmaz kalıbı. Bunun en canlı şahidi ise tiyatrocu Yılmaz Erdoğan. Ferhan Şensoy’la birlikte en az yirmi kişinin Senden tiyatrocu olmaz dediğim belirten Erdoğan, özellikle beceriksiz delikanlı Mükremin karakterim yazarken bulan çok duyduğunu söylüyor; “Yeteneksizsin, senden bir şey olmaz.”
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden atılan tiyatrocu Evrim Akın ise Avrupa Yakası dizisindeki başarılı Selin tiplemesiyle hafızalarımızda.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Bilkent’te tiyatro bölümünde okuyan Sahan Gökbakar, okulun en tembel öğrencisiydi.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Türk sinemasının önemli oyuncularından birisi haline gelen Ozan Güven, şaşı olduğu için konservatuvara alınmamış ve hocaları tarafından bir çift yeşil gözle oyuncu olunmaz. diyerek dışlanmış.
Senden Bir Şey Olmaz Cümlesiyle Gelen Başarı Featured Fotoğraflarla Kişisel Gelişim walt disney senden bir şey olmaz hafıza başarılı başarı  Dünyanın en ünlü faresi ve markası Walt Disney bile bu sözden nasiplenmiş. Walt Disney, farelerin cirit attığı bir garajda ‘Miki Fare’ kahramanım çizip üne kavuşmadan önce be§ işten ret cevabı almasının yanında Amerika’da bir gazetenin editörü tarafından resim kabiliyeti olmadığı için ele§tirilmiş. Disneyland’ı kurmadan önce de birkaç defa iflas eden Walt Disney sonunda bütün dünyaya kendini kabul ettirmiş. Bir dönem çok okunanlar listesinde yer alan Richard Bach’ın Martı adlı kitabı da tam, 18 yayınevi tarafından reddedilerek ‘senden yazar olmaz’ rekoru kırmış.
İlgini Çekebilir:   Başarıda teşvik mi, övgü mü olmalı?