Sıfırın Hikayesi

0
481

http://www.youtube.com/watch?v=AxxqHUMmMSM

NBA Yıldızı Gilbert Arenas’ın başarı öyküsü. O bir sıfırdı çoğumuzun kendimizi şimdi görüğü gibi. Ama o başarıdı sıfır olarak kalmadı.

Gilbert Arenas (Gilbert Arenas Kimdir? – Gilbert Arenas Hakkında)

6 Ocak 1982 doğumludur. El yakan topları çekinmeden başarıyla kullanan Arenas önce şut sonra pas düşünen tarz bir oyunkurucudur. Kariyerinin ilk yıllarında Jason Richardson, Antawn Jamison ve Larry Hughes gibi yıldızlarla Golden State Warriors takımında yanyana oynayıp Play-Off bile göremeyen ve kötü bir performans gösteren Arenas, gene Larry Hughes ve Antawn Jamison la iskeletini oluşturduğu Washington Wizards takımının başarılı Play-Off serilerinde kahraman olmuştur.
Halen Washington Wizards formasını giyen Arenas takımın yükünü veteran power forvet Antawn Jamison ve çok yönlü kısa forvet oyuncusu Caron Butler la beraber çekmektedir. 2007-2008 sezonunda NBA.com sitesindeki sürekli güncellenen blogu en iyi blog seçilmiş fakat fazlaca zaman harcadığı için kendisini şikayet ettirecek kadar yormuştur.
Son olarak 2008 yazında Antawn Jamison’ ın tekrar imzalanması için yaptığı müthiş kontrat fedakarlığıyla tekrar Washington halkının gönlüne taht kurmuştur. Arenasın Lakabı ise “Agent 0” .Ayrıca sakatllıklarla boğuşan bir oyuncudur.Son 1 buçuk yıldır 3 kez diz ameliyatı olmuştur.küçük yaşta basketbola başlayan gilbert arenas,ilk koçlarından birini şu anki konumuyla pişmanlığa uğratmıştır.kendisini bir işe yaramaz olarak değerlendiren koçu ona forma vermeyip takımdan çıkarmıştır.gilbert ın inanılmaz azmi onu NBA’ya kadar taşımıştır.eski koçuna gönderme yaparak 0 numaralı formayı seçmiştir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHangi vakıf, hangi kriterlere göre burs veriyor?
Sonraki İçerikFriedrich Nietzsche’den Sıradışı Sözler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir