Sıfırın Hikayesi

0

http://www.youtube.com/watch?v=AxxqHUMmMSM

NBA Yıldızı Gilbert Arenas’ın başarı öyküsü. O bir sıfırdı çoğumuzun kendimizi şimdi görüğü gibi. Ama o başarıdı sıfır olarak kalmadı.

Gilbert Arenas (Gilbert Arenas Kimdir? – Gilbert Arenas Hakkında)

6 Ocak 1982 doğumludur. El yakan topları çekinmeden başarıyla kullanan Arenas önce şut sonra pas düşünen tarz bir oyunkurucudur. Kariyerinin ilk yıllarında Jason Richardson, Antawn Jamison ve Larry Hughes gibi yıldızlarla Golden State Warriors takımında yanyana oynayıp Play-Off bile göremeyen ve kötü bir performans gösteren Arenas, gene Larry Hughes ve Antawn Jamison la iskeletini oluşturduğu Washington Wizards takımının başarılı Play-Off serilerinde kahraman olmuştur.
Halen Washington Wizards formasını giyen Arenas takımın yükünü veteran power forvet Antawn Jamison ve çok yönlü kısa forvet oyuncusu Caron Butler la beraber çekmektedir. 2007-2008 sezonunda NBA.com sitesindeki sürekli güncellenen blogu en iyi blog seçilmiş fakat fazlaca zaman harcadığı için kendisini şikayet ettirecek kadar yormuştur.
Son olarak 2008 yazında Antawn Jamison’ ın tekrar imzalanması için yaptığı müthiş kontrat fedakarlığıyla tekrar Washington halkının gönlüne taht kurmuştur. Arenasın Lakabı ise “Agent 0” .Ayrıca sakatllıklarla boğuşan bir oyuncudur.Son 1 buçuk yıldır 3 kez diz ameliyatı olmuştur.küçük yaşta basketbola başlayan gilbert arenas,ilk koçlarından birini şu anki konumuyla pişmanlığa uğratmıştır.kendisini bir işe yaramaz olarak değerlendiren koçu ona forma vermeyip takımdan çıkarmıştır.gilbert ın inanılmaz azmi onu NBA’ya kadar taşımıştır.eski koçuna gönderme yaparak 0 numaralı formayı seçmiştir.

İlgini Çekebilir:   İnternet Beynimize Ne Yapıyor?