Slayt: Bireysel Motivasyon Teknikleri

1
2334

motivasyon

Kendini kendizi nasıl motive edebilirsiniz? Motivasyonun kaynağı nedir? Harekete geçmek isteyenler neler yapmalı? İşte bu konuda güzel bir slayt.

1-  Hikayenizi Yazın

•Temiz bir kağıda iki  paragraf  olacak  şekilde   arzu  ettiğiniz   geleceğin  hikayesini   yazın. Gelecekte  yapmakta olduğunuz  şeyi, yaşadığınız yeri,  ve  sahip olduklarınızı  yazın.Bu sizi  hem şimdi  hem de  gelecekte  motive edecektir.

2-Geçmişi  ve  Geleceği  Gözünüzde Canlandırın

•Geçmişi   gözünüzde canlandırdığınızda,  daha önce  nerede  olduğunuzu  ve  ne kadar   yol kat  ettiğinizi  görürsünüz. Planlı  hedeflerinize  ne kadar   ulaştığınızı  ve  nerelerde  hata  yaptığınızı  anlarsınız. Bu  sizin  doğru  yolda ilerlemenizi  sağlayacaktır.

Devamı Slaytta.. 

PAYLAŞ
Önceki İçerikSlayt: Akademik Başarıyı Etkileyen Etmenler
Sonraki İçerikBuy Persuasive Essay Paper
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir