Slayt: Gelişim Psikolojisi Ders Sunuları

0
6922

İşte üniversitede neredeyse her bölümde ders olarak okutulan gelişim psikolojisi dersinin içerikleri, konu anlatımları ve slaytlarına burada ulaşabilirsiniz.

Gelişim Psikolojisi, bireylerin yaşam boyunca geçirdiği her tür değişimlerin betimlenmesi ve açıklanmasıyla ve aynı zamanda bireyler arasındaki değişim benzerlik ve farklılıkların açıklanmasıyla uğraşan bir bilim dalıdır.

Gelişim:Gelişim, öğrenme, yaşantı ve olgunlaşma sonucunda bireyde görülen düzenli ve sürekli değişikliklerdir.

Gelişme:Hücre ve dokuların yapı ve içeriğinin değişimiyle bedenselolgunlaşmayıifade eder.Gelişme olgunlaşma ve öğrenmenin bir ürünüdür.

Gelişmeürün olarak ele alındığında Gelişime de bu ürünün süreç yönüdür diyebiliriz.

Gelişim yaşam boyu devam eden bir süreçtir ve sadece fiziksel değişimleri değil, zihinsel, duygusal ve kişilik yönünden tüm değişiklikleri içerir.

[sociallocker id=”36069″]

Aşağıdaki yazıların üstüne tıklayarak sunuları indirebilirsiniz

AHLAK GELİŞİMİ

DİL GELİŞİMİ-10.konu

BİLİŞSEL GELİŞİM-9.konu

BEDENSEL GELİŞİM-8.konu

DOĞUMDAN SONRAKİ GELİŞİM-7.konu

DOĞUMDAN ÖNCEKİ GELİŞİM-6.konu

GELİŞİM İLKELERİ-5.konu

GELİŞİMİ ETKİLEYEN ETMENLER-4.konu

GELİŞİMİN TEMEL KAVRAMLARI-3.konu

KİŞİLİK GELİŞİMİPSİKOLOJİNİN ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ-2.konu

DUYGUSAL GELİŞİMEĞİTİM PSİKOLOJİSİ-1.konu

SOSYAL GELİŞİM – 1

[/sociallocker]

PAYLAŞ
Önceki İçerikAnnenin karnında değil, yüreğinde büyümektir..
Sonraki İçerikBilim insanları kainattaki matematiği anlatıyor
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir