Psikolojik gerilim filmlerinden çok hoşlanıyorum diyorsan işte karşında son 15 yılın en iyi psikolojik gerilim filmleri, tanıtımları ve fragmanları…

İnsanı dengesiz duygusal durumlara sürükleyen psikolojik gerilim sinemasının, gözden kaçırmış olabileceğiniz nadide parçaları.

2002

Irréversible

Yönetmen: Gaspar Noé

Kamera kullanımıyla gönülleri fetheden, rahatsız işlerin adamı Gaspar Noe, ‘Enter the Void”in habercisi olan bu filmiyle seyirciyi sonuna kadar zorlamaktan geri durmuyor. Neden dursun ki adam deli!

Noe, tersten kurgusuyla artık gözlerinizin bulanıklaştığını hissettiğiniz şiddet ve tecavüz sahneleriyle seyirciyi rahatsız ediciliğin doruklarına çıkardığı hikâyesini anlatırken siz çoktan kafanızı halı desenlerine çevirmiş oluyorsunuz.

Gaspar Noe filmin ilk 30 dakikasına gayet bilinçli ve istekli bir şekilde, izleyende bulantı ve baş dönmesi yaratan 28hz’lik düşük frekanslı, neredeyse duyulmayan bir ses eklemiş. (Bunu öğrendiğimde suratımda gülümseme oluştu. Benim yolum yol değil.)

[quote_box_center]Aşağıdaki Sayfalardan Giderek Diğerlerini Okuyabilirsiniz[/quote_box_center]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
KAYNAKline.do
PAYLAŞ
Önceki İçerikOprah Winfrey’in Başarısının Arkasındaki Sözler
Sonraki İçerikİnsanlar Tarafından Yönlendiriliyor Musunuz? Öğrenin..
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir