Sosyal Deney: Yetişkinler Çocuklar Karşı Samimi mi?

0
578

UNICEF, insanların yoksul çocuklara karşı kayıtsızlığını ve adaletsiz davranışlarını ortaya en çarpıcı biçimde ortaya koyan bir video yayınladı.

Unicef’in çektiği bu sosyal deney, insanların kıyafetlere verdiği önemin insanlığa verdiği önemden daha fazla olduğunu gözler önüne seriyor. Sosyal deneyde 6 yaşındaki Anano adındaki çocuk oyuncu, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teki kalabalık bir caddede iki farklı kıyafetle bekliyor.

Geçenler kısa süre sonra Anano’yla ilgileniyor. Anano aynı noktada bu kez eski kıyafetlerle, üstü başı kir içinde ve yine hiçbir şey yapmadan dururken ise kimse ilgilenmiyor.

Filmde aynı deney bu kez bir restoranda yapılıyor. Temiz ve bakımlı Anano, restoran müşterilerinden büyük ilgi görüyor. Ama kirli ve bakımsız Anano’ya kimse yaklaşmıyor.

UNİCEF için hazırlanan sosyal deney yetişkinlerin çocuklara bakış açılarını sorgulayıp samimiyetlerini ölçtü.

PAYLAŞ
Önceki İçerikOtoban Teorisi İle Etkili Öğrenme Yöntemi
Sonraki İçerikAmerika’da Şirket Kurmak İsteyenlere Rehber
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir