Subliminal Mesaj ve Etkisini İspatlayan Bir Deney

0

Subliminal Mesaj; yani bilinçaltı mesajlarının etkisi ilk defa ordu eğitimlerinde kullanılmaya başladıktan sonra pazarlama sektörünün de ilgisini çeken bilinçaltı mesaj yöntemleri, reklam sektörünün yegane hedefi “ikna” etme amacı için faydalı bir araç olduğu keşfedilmesi uzun sürmedi. Sınır askerlerinin motivasyonunda kulanılan subliminal bilinçaltı mesajları, reklamcıların vazgeçilmez aracı olmuştur.

Subliminal imajların insan beyni üzerindeki etkisi birçok kurum ve kuruluş tarafından onaylanmaya devam etmektedir. BBC Televizyonun yaptırdığı bir araştırmaya göre subliminal imajları, birey bilinçli şekilde algılamasa da, beyin gizli kareleri kaydetmektedir. BBC’nin yayınladığı rapor.

London University College de gerçekleştirlen deneyde, deneklerin beyin aktiviteleri MRI Yöntemi ile taranarak incelendi. Ortaya çıkan sonuç “Bireyler, beyin boş kapasitede olduğu zaman subliminal imajları, bilinçlidışı kaydetmektedir”

Deneyde, bireylere gösterilen imajların altına gizlenmiş (bilinçli algılanamaz) imajlar gösterildi, aynı zamanda deneklerin beyin aktiviteleri incelendi. Fonksiyon MRI taraması sırasında, “görünmez” objenin, denekler tarafından görülmemesine karşın beynin görsel cortex de gerçekleşen aktiviteleri beynin söz konusu imajları bilinçdışı kaydettiği ortaya çıktı.

Söz konusu deneyde zor bir işlem sırasında, aynı subliminal imajın, beyine kaydedilmediği de ortaya çıkarak; beynin alfa evresine girmesi ile subliminal mesajları kaydetmesi arasında ki ilişki ortaya koydu. Ziraa, birey sadece rahat olduğu, beynini zorlayacak bir işle meşgul olmadığı süre zarfında, “boş kapasite”, (alıcı fonksiyonuna geçerek) dışardan gelen gizli olumlu olumsuz mesajları kaydetmektedir.

Kişisel Gelişim – Değişim Alanında Subliminal MesajlarSubliminal Mesaj ve Etkisini İspatlayan Bir Deney Featured Parapsikoloji Psikoloji  subliminal sözler subliminal reklamlar subliminal nedir nasıl yapılıri subliminal ne demek subliminal mesaj örnekleri resimli subliminal mesaj örnekleri Subliminal Mesaj Subliminal bilinçaltı beyin 25.kare nedir kısaca 25. kare videoları 25. kare örnekleri 25 kare tekniği nasıl yapılır 25 kare tekniği nasıl anlaşılır 25 kare görüntüleri 24 kare tekniği nedir

Psikoloji ve fizyo-psiko alanlarında çalışan uzmanların, subliminal yöntemini kişisel gelişim alanında kullanmaya başlaması ile birlikte, bilinçaltı telkinlerinin, “ikna etme” gücü, bireylerin kendi zihinlerini, lehlerine olacak şekilde ikna etme çalışmasına dönüşerek, subliminal mesaj tekniğinde yeni boyutlara ulaşılmaya başlandı.

Bilinçaltı Telkin uygulaması üç farklı fonksiyonu yerine getirerek, bireyin, zihnini arzu ettiği yönde yeniden programlanması sağlanmaktadır.

İlgini Çekebilir:   Psikolojiye Göre Sağlıklı İnsanın 11 Özelliği

Alfa Terapisi

London University College deney sonuçlarının doğruladığı gibi, Bio-Frekans Bilinçaltı Telkinlerinin temelini alfa tekniği oluşturmaktadır. Alfa frekansının (7-13Hz) entegre edildiği bilinçaltı telkin cd leri, bireyin zihni süper öğrenme evresi olarak da bilinen alfa evresine getirerek alıcı hale getirmektedir. Olumlu veya olumsuz mesajlara açık hale gelen bilinçaltı; dışardan gelen mesajlara direnme kaabileyetini kısmen kaybederek, olumlama mesajlarını rahatlıkla kaydedebilmektedir. Bu süreç “bilincin” saf dışı bırakılması veya bireyin yarı hipnoz evresine getirilmesi şeklinde de nitelendirilebilir.

Subliminal Mesaj ve Etkisini İspatlayan Bir Deney Featured Parapsikoloji Psikoloji  subliminal sözler subliminal reklamlar subliminal nedir nasıl yapılıri subliminal ne demek subliminal mesaj örnekleri resimli subliminal mesaj örnekleri Subliminal Mesaj Subliminal bilinçaltı beyin 25.kare nedir kısaca 25. kare videoları 25. kare örnekleri 25 kare tekniği nasıl yapılır 25 kare tekniği nasıl anlaşılır 25 kare görüntüleri 24 kare tekniği nedir   Alfa tekniğinin herhangi olumsuz yan etkisi söz konusu değildir, ziraa birey gün içerisinde televizyon seyrederken, dikkatini yoğunlaştırması gerekmeyen süre zarflarında, doğal yoldan alfa evresine geçiş yapmaktadır. Örneğin; film ve dizi aralarında seyredilen reklamların bir çoğu alfa, yarı hipnotik evrede gerçekleştirilmesi sağlanır; reklamlara dikkatini vermeyen birey üzerinde dahi “ikna” kaabiliyetinin güçlü olduğu bilinmektedir. Bu nedenle prime time ismi verilen, akşam saatlerinde yayınlanan reklamların değerleri oldukça yüksektir.

Olumlama Terapisi

Bilinçaltı telkinlerinin diğer olmaz ise olmazı; ilgili değişim doğrultusunda bilinçaltının anlayacağı dilden olumlama cümlelerinin (subliminal mesajların) alıcı hale getirilmiş zihne tranfer edilmesidir.

Bilincin açık ve net şekilde algılayamayacağı seviyede entegre edilen olumlama cümleleri, kullanılan gelişmiş audio teknikleri ile “bilinci” safdışı bırakarak doğrudan bilinçaltına gönderilir. Bu sayede, “bilincin” olumlama mesajlarını bloke etmesinin önüne geçilerek, ilgili değişimin zihindeki süreci hızlandrılır.

Oluşturulan olumlama cümlelerinin, bilinçaltının anlayacağı dilden olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir, ziraa uzun, sonu bir yere varmayan, istemek fiilinin kullanıldğı, özneyi hedef içinde göstermeyen ve olumlu gözüküpte olumsuz olan cümleler bilinçaltı kapsamında yanlış veya etkisiz mesajlardır.