Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?

0
193

Tatilinizi yeni bir şehre, kasabaya veya köye yapmayı planlıyorsunuz. Ancak oraya vardığınızda kendinizi bir karmaşa içinde hissediyor ve eğlenceli zaman geçirmediğinizi düşünüyorsunuz. Üstelik Kişisel gelişiminize de bu gezinin hiç bir katkısı olmuyor. İşte verimli ve eğlenceli bir gezi nasıl organize edilir. İşte tüyolar..

adım1[dropcap type=”1″]1.[/dropcap] Eşyalarınızı ve tatilde işinize yarayacak tüm araç gereci (diş fırçası, diş macunu, tarak, tırnak makası v.b.) bovulunuza koymayı unutmayın. Tatilde aradığınızı bulamamanız çok kötüdür. En kötüsü ise onu yanınızda getirmemiş olmanızdır.
adım22. Tatil yapacağınız şehir hakkında bilgi edinin. Müzeleri araştırıp turlar hakkında bilgiler edinin. Otel odasında bir şey yapmadan oturmak size zevk vermeyecektir.
adım33. Hava alanına veye otobüs terminaline erken gidin. Sonra ulaşım aracını kaçırırsanız çok pişman olursunuz.
adım44. Hava alanında emrinize amade olan tesisleri mutlaka kullanın. Şimdi tatildesiniz bunu yapmaya hakkınız var. Kredi kartınızın ait olduğu bankaya arayarak hava alanında nerelerden faydalanabileceğinizi öğrenin.
gişe
5. Sabırlı olun. Bagajınızı teslim etmek veya teslim almak uzun sürebilir. Çünkü yeni uçaklar iniyor ve kalkıyor. Sırada beklemek moralinizi sakın bozmasın. Buna izin vermeyin.
adım56. Otele vardığınızda yapacaklarınızı sıralayın. Bunları sırası ile tatile gidince gerçekleştirin.
adım67. Eğlenceyi unutmayın. Tatil eğlenmeniz için inanılmaz fırsatlardır.
adım78. Seyahatin tadını çıkarmak için inanılmaz heyacanlı kurgu içeren bir kitap yanınıza alın.
PAYLAŞ
Önceki İçerikBu Deney Anne Sevgisini İspatlıyor
Sonraki İçerikTatil Bitiyor, Okula Nasıl Hazırlanılmalı?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir