Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?

0

Tatilinizi yeni bir şehre, kasabaya veya köye yapmayı planlıyorsunuz. Ancak oraya vardığınızda kendinizi bir karmaşa içinde hissediyor ve eğlenceli zaman geçirmediğinizi düşünüyorsunuz. Üstelik Kişisel gelişiminize de bu gezinin hiç bir katkısı olmuyor. İşte verimli ve eğlenceli bir gezi nasıl organize edilir. İşte tüyolar..

adım1 - ad m1 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?[dropcap type=”1″]1.[/dropcap] Eşyalarınızı ve tatilde işinize yarayacak tüm araç gereci (diş fırçası, diş macunu, tarak, tırnak makası v.b.) bovulunuza koymayı unutmayın. Tatilde aradığınızı bulamamanız çok kötüdür. En kötüsü ise onu yanınızda getirmemiş olmanızdır.
adım2 - ad m2 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?2. Tatil yapacağınız şehir hakkında bilgi edinin. Müzeleri araştırıp turlar hakkında bilgiler edinin. Otel odasında bir şey yapmadan oturmak size zevk vermeyecektir.
adım3 - ad m3 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?3. Hava alanına veye otobüs terminaline erken gidin. Sonra ulaşım aracını kaçırırsanız çok pişman olursunuz.
adım4 - ad m4 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?4. Hava alanında emrinize amade olan tesisleri mutlaka kullanın. Şimdi tatildesiniz bunu yapmaya hakkınız var. Kredi kartınızın ait olduğu bankaya arayarak hava alanında nerelerden faydalanabileceğinizi öğrenin.
gişe - gi e 1024x682 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?
5. Sabırlı olun. Bagajınızı teslim etmek veya teslim almak uzun sürebilir. Çünkü yeni uçaklar iniyor ve kalkıyor. Sırada beklemek moralinizi sakın bozmasın. Buna izin vermeyin.
adım5 - ad m5 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?6. Otele vardığınızda yapacaklarınızı sıralayın. Bunları sırası ile tatile gidince gerçekleştirin.
adım6 - ad m6 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?7. Eğlenceyi unutmayın. Tatil eğlenmeniz için inanılmaz fırsatlardır.
adım7 - ad m7 - Tatili Kendinize Zehir Etmemek İçin Neler Yapmalısınız?8. Seyahatin tadını çıkarmak için inanılmaz heyacanlı kurgu içeren bir kitap yanınıza alın.
İlgini Çekebilir:   Yürüyüşünü Değiştir Psikolojin Değişsin