TEOG Puan Hesaplama ve Tercih Sayfası

1

TEOG sonuçları açıklandı TEOG sonuçları açıklandı TEOG puanları. TEOG ortak sınavları TEOG lise kontenjanları Lise giriş. Lise tercihleri nasıl yapılır? Lise yerleştirme sonuçları E Okul TEOG sonuçları öğren. Lise tercih başvuru takvimi açıklandı. E Okul ile TEOG sonuçlarına nasıl bakarım? TEOG ve lise kontenjanları hakkında her şey burada…

TEOG SINAV NOTLARINIZA E-OKULDAN BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

TEOG YEP (YERLEŞTİRME PUANINIZI) ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG TERCİHLERİ İÇİN OKULLARIN YÜZDELİK DİLİMİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

[quote_box_center]teog tercih robotları yakında eklenecek[/quote_box_center]

TEOG Nedir?

TEOG, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş olarak belirlenen yeni modelde tek Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfın her iki döneminde de 6 dersten birer kez olmak üzere yılda 12 sınava girmektedirler.

Ortak Sınav Nedir?

Ortaokulların 8 inci sınıflarında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil dersleri için dönemsel olarak yapılan sınavlardan, iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ikincisi olmak üzere, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce her dönem merkezi sistemle yapılan ortak sınavlardır.

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı (AOSP) Nedir?

Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlâk bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Bu puanlar toplanarak her öğrenci için 700 tam puan üzerinden AOSP hesaplanacaktır.

Ortak Sınav Puanı Nerede Kullanılır?

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacaktır. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanını Nasıl Hesaplayabilirim?

Hesaplama.NET Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) Hesaplama aracını kullanarak kolayca OYP hesaplamalarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Ortak Sınavlarda Yapılan Yanlışlar Net Sayısına Etki Eder Mi?

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

İlgini Çekebilir:   Olumsuz Aile Tutumlarının Çocuk Gelişimine Etkisi

2013 2014 lise taban puanları

[quote_box_center]

[/quote_box_center]

İlgini Çekebilir:   Üniversite Kazanamayanlar için 5 ihtimal daha var

Bu Yazılarıda İnceleyiniz:

1. Öğrencilerin ve Anne Babaların TEOG’la İlgili Cevap Aradığı Sorular

2. TEOG Sonrası Lise Puanları Artar Mı, Düşer Mi?

3. MEB TEOG Sınavı Soru ve Cevaplarını Açıkladı