Yalancıları Anlamanın Püf Noktaları!

0
653

Yalancıları anlamanın püf noktaları!
Sizce bir yalancıyı burun, burun ve kaş şeklinden anlamak mümkün olabilir mi? İngiliz bilim adamlarına göre görünüşe göre o kişinin yalancı olma ihtimali yüksek. İşte ilginç araştırmanın detayları…

Yalancıları Anlamanın Püf Noktaları!

İtalyan Psicologia e Salute isimli dergide yayınlanan araştırmada İngiliz bilim adamları dürüst ve yalancı kişilerin fiziksel görünümlerini inceledi.
Uzmanlar farklı ülkelerin siyasi liderlerinin(çoğu erkek olmak üzere) yüzleri üzerine bir çalışma yaptı ve “yalancı” olanların formüllerini yayınladı.
Araştırmaya göre dürüst birinin fiziksel özellikleri şu şekilde sıralanıyor:
* Oval veya yuvarlak yüz hatları
* Yumuşak bir çene kıvrımı
* İri, yuvarlak ve parlak gözler
* Orta büyüklükte bir burun
* Çok kalın olmayan kaşlar
* İnce burun köprüsü
* Geniş bir ağız ve ince dudaklar

Yalancı erkeklerin ise İngiliz psikolog ve fizyonomlara göre tanımı şu şekilde:
* Keskin hatlara sahip bir yüz
* Keskin bir çene
* Kalın kaşlar
* Küçük ve yayvan gözler
* İri burun delikleri ve büyük bir köprü
* Kalın udaklı ufak bir ağız

Araştırmacılara göre yalancıların ve dürüst kimselerin tanımlaması böyle. Elbette, bu genel bir kanı ve herhangi bir somut kanıt söz konusu değil. Ancak öyle yada böyle hepimiz yalancıların çok fazla tutunamayacağını biliyoruz. Nitekim, yalancının mumu ya yatsıya kadar yanıyor ya da çok önce sönüveriyor..

PAYLAŞ
Önceki İçerikYaşam İyidir
Sonraki İçerikAçık Zihinli Olmanın Beş Yolu
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir