Yardımlaşmada Yeni Boyut: Sokak Dolapları

0
221

Daha önce yurt dışında soğuktan üşüyenler için sokaklara mont bırakan insanların haberlerini yapmıştık. Çok geçmeden ülkemizde de bu tarzda bir kampanyaya imza atan yardımseverlerin bulunması bizi çok sevindirmişti.

Jessica McClard da böyle bir örnekten yola çıkmış. Arkansas’ta bedava kitaplar edinebileceğiniz ufak kitap kutularını görünce aklına bir fikir gelmiş. Neden durumu kötü insanlara yiyecek ve diğer ürünleri hediye etmeyelim?

Hemen bu iş için bir dolap yapmış.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-1

İlk dolabını bir kilisenin yanına koymuş.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-2

Jessica bu dolapların halk tarafından hiç boş bırakılmadığını görünce oldukça şaşırmış.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-4

Projeye Facebook’tan da destekler gelince başka kutular da yapmaya başlamış.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-5

Kutuların içinde hijyen malzemeleri de bulunuyor.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-6

Hatta okul çıkışlarına yakın olanlara okul ürünleri de eklemiş.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-10

Tabi çocukların çikolata merakı da düşünülmüş.

yollara-yiyecek-esya-yardim-kutulari-koymak-9

Siz de bir sosyal proje ile durumu kötü olan insanlara yardım etmek istiyorsanız böyle bir yol deneyebilirsiniz. Yaşasın iyilik!

KAYNAKthegeyik
PAYLAŞ
Önceki İçerikTest: 10 Saniyede Kediyi Bulabilecek Misiniz?
Sonraki İçerikDaha Fazla Harcayın Diye Marketlerin Uyguladığı Taktikler
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir