Yasemin Yalçın Mihrap Yerinde Dizisini ve Başarısını Anlattı

0
427

Yasemin Yalçın, şimdilerde Mihrap Yerinde isimli mahalle dizisiyle ekranda. Gerçek hayatta hayli sessiz sakin biri olduğunu söyleyen Yalçın, oynadığı rollerden doğan ‘komik olma’ baskısından rahatsız.

Yeni diziniz ‘Mihrap Yerinde’ tam bir mahalle dizisi. Oysa komedi son zamanlarda sit-com’a kaymış durumda. Başlarken tereddüt etmediniz mi tutmaz diye?

Sit-com’da başarılı işler yapılıyor dünyada, evet. Uyarlamalar da oluyor ama bizim kültürümüze yabancı kaçtığını düşünüyorum. Ben mahalle kültürünü çok seviyorum bir de. O duygumu hiç kaybetmedim. Duygulanıyorum büyüdüğüm sokağın yakınlarından geçerken. Annem vefat ettiği için çok da giremiyorum gerçi. Ama o tarz bir mahallede yaşamak isterim hâlâ.

Nasıl bir karakter Mihrap?

Aslında bana çok benziyor. Çok sevdim o yüzden. Çok güçlü bir kadın, ama yeri geldiğinde çocuksu benim gibi. Ailesi sevdiği adam olan Sado’ya (Zafer Algöz) değil, zengin bir ailenin çocuğuna veriyor Mihrap’ı. Sonra kocası iflas edip kayıplara karışınca eski mahallesine yani ‘yerine’ dönüyor Mihrap. Kadir Çöpdemir de üçkağıtçı kardeşim Maksut rolünde. Sonrası olaylar, olaylar…

Sizin mahalleye dönelim madem. Malatyalıymışsınız, orada mı geçti çocukluğunuz?

Hayır, İstanbul doğumluyum ben. Çocukluğum Çapa-Şehremini tarafında geçti. 12 Eylül öncesinde olaylı zamanlar yaşadık, baktım burada okuyamayacağız, ailem de öyle istedi lise eğitimimi orada alıp döndüm.

Tek eğlencesi yanlış isim yazmak olan bir nüfus memuru olacakmışsınız, babanıza kalsa…

Evet, az kalmıştı (Gülüyor). Babam Çemberlitaş’ın 37 yıllık muhtarıydı, ölene kadar yaptı. Aynı zamanda İstanbul’un ilk fotoğrafçılarındandır. Memuriyet işini uygun görmüştü bana çevresinden dolayı. Beni zorla sınava soktu.

Sonuç?

Soruların hiçbirine cevap vermedim, bilerek tabii. Bana göre bir iş olmadığını biliyordum çünkü.

Mihrap Yerinde Dizisi Galeri
1
2
3
VIAzaman
KAYNAKMERVE TUNÇEL
PAYLAŞ
Önceki İçerikHayatın Karşısında Nasıl Galip Oluyorlar?
Sonraki İçerikYüz Yapısı Kariyerin Göstergesi Midir?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir