Çarşamba, Nisan 8, 2020

Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler

Editör Önerileri

When the Door of Opportunity Opens – Chris Widener

Anybody can achieve anything. Do you believe that? I do. But there is a caveat that must be made....

Kalp Atışı Kişiliği Gösteriyor

Almanya’da bulunan Berlin Ferie Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, kalp atışının kişilik özelliklerini ortaya çıkarttığı ortaya konuldu. Uzmanlar, yaşları 18 ila...

Asperger sendromlu çocuk, iletişimde zorlanır

Çocukluk çağında ortaya çıkan asperger sendromunun en büyük belirtisi çocuğun yaşıtları ile iletişim kuramaması. Zekâlarında herhangi bir sorun olmayan...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

Bazı filmler yazmayı ve yazarlığı anlatır. Bu filmleri yazarlar ve yazar olmak isteyenler kişisel gelişim için izlemesi gerekir.

Yazarak nefes alan ve yazmayı hayatları yapan insanların hikâyelerinin anlatıldığı, yazmayı hayatın en temel şeyi olarak görenlerin hayatlarının anlatıldığı farklı konulardaki filmler bizi bir şeyler karalamaya itebilir ya da okumaya daha fazla heves ettirebilir.

İşte yazmak konulu 16 kişisel gelişim filmi:

1- Quills / Düşlerin Efendisi – 2000

1 - 1144 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1144 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerBAŞROLLERİNİ KATE WİNSLET, MİCHAEL CAİNE VE GEOFFREY RUSH’IN PAYLAŞTIĞI FİLM, MARQUİS DE SADE’NİN SON YILLARINI ANLATIR.FİLMDE AHLAKIN NE DENLİ GÖRECELİ BİR KAVRAM OLDUĞU VE İKİYÜZLÜLÜĞÜN İNKAR EDİLEN BİR İNSAN DOĞASI OLDUĞU ANLATILIR.

2- Stranger Than Fiction / Lütfen Beni Öldürme – 2006

2 - 298 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 298 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerHAYATININ BAŞKA BİR KİŞİ TARAFINDAN YÖNETİLDİĞİNİ FARK EDEN HAROLD CRİCK’İN HAYATINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN GİRDİĞİ ÇABANIN HİKAYESİNİ ANLATAN FİLM FANTASTİK KOMEDİ TÜRÜNDEDİR.

3- Adaptation / Tersyüz – 2002

3 - 348 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 348 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerFİLM, FİLMİN KENDİSİNİN YAZILMA SÜRECİNİ ANLATMAKTADIR. SENARYOSUNUN CHARLİE KAUFMAN YAZDIĞI FİLMİN BAŞROLLERİNDE NİCOLES CAGE VE MERYL STREEP BULUNMAKTA.

4- Anonymous / Anonim – 2011

4 - 442 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 442 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerWİLLİAM SHAKESPEARE’IN SANDIĞINIZ SHAKESPEARE OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ?

5- Dans La Maison / Evde – 2012

5 - 540 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 540 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerARKADAŞININ AİLESİNE DAHİL OLMAYA ÇALIŞAN GENÇ BİR ÇOCUĞUN YARATTIĞI DÜNYA İLE ÖĞRETMENİNİN DE BU DÜNYAYA DAHİL OLMASIYLA SÜREKLİ DEĞİŞEN BİR HİKAYENİN YAZILIŞI ANLATILMAKTADIR.

6- Midnight In Paris / Paris’te Gece Yarısı – 2011

6 - 639 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 639 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerHER İNSAN KENDİNDEN ÖNCE YAŞANMIŞ ZAMANLARA DÖNMEK İSTER. BİR YAZARIN PARİS SOKAKLARINDAKİ DÜŞLERİ İLE WOODY ALLEN’İN ROMANTİK DİLİNİN BİRLEŞİMİ.

7- Ruby Sparks / Hayalimdeki Aşk – 2012

_DSC2825.NEF - 739 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 739 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerGENÇ VE ÖDÜLLÜ YAZAR CALVİN WEİR-FİELDS’İN YENİ KİTABINI YAZARKEN YARATTIĞI GENÇ KADIN RUBY, HİÇ BEKLENMEDİK BİR ŞEKİLDE YAZARIN HAYATINA DAHİL OLUR.

8- The Hours / Saatler – 2002

8 - 837 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 837 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerSAATLER’DE BİR YAZAR, BİR OKUYUCU, BİR KARAKTER ÜZERİNE KURULU BİR KİTABIN, FİLME DENGELİ BİÇİMDE AKTARIMINI İZLİYORUZ. BAŞROLLERİNDE NİCOLE KİDMAN, MERLY STREEP VE JULİANNE MOORE BULUNMAKTADIR.

9- The Ghost Writer / Hayalet Yazar – 2010

9 - 931 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 931 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerFİLM, ROMAN POLANSKİ‘NİN YÖNETTİĞİ 2010 YAPIMI POLİTİK GERİLİM TÜRÜNDEDİR. THE GHOST WRİTER, ROBERT HARRİS‘İN THE GHOST İSİMLİ ROMANINDAN POLANSKİ VE HARRİS İLE BİRLİKTE SENARYOYA UYARLANMIŞTIR.

10- Deconstructing Harry / Yaramaz Harry – 1997

10 - 1033 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1033 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerWOODY ALLEN’IN YAZIP YÖNETTİĞ FİLM, NEW YORK’LU BİR YAZAR OLAN HARRY’İN BİR SONRAKİ KİTABINA BAŞLAMAK İÇİN İLHAM DUYAMAYIŞININ VE İÇİNDE ÇEKTİĞİ SIKINTILARIN HİKAYESİ ANLATILIR.

11- Sylvia – 2003

11 - 1145 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1145 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerAMERİKALI ŞAİR VE YAZAR SYLVİA PLATH’IN HAYATININ ANLATILDIĞI FİLM DRAM TÜRÜNDEDİR VE FİLMDE S. PLATH’I GWYNETH PALTROW CANLANDIRMAKTADIR.

12-The Words/Çalıntı Hayat – 2012

14 - 1425 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1425 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerARABASI İLE KAZA YAPAN BİR YAZARIN, BİR HEMŞİRE TARAFINDAN BULUNUP YARDIM İÇİN EVİNE GÖTÜRÜLMESİ SONUCU ARALARINDA HİÇ BEKLENMEDİK SOHBETLERİN GELİŞİMİNİN KONU ALINDIĞI FİLM STEPHEN KİNG’İN GERİLİM TÜRÜNDEKİ KİTABININ UYARLAMASIDIR.

13-Barton Fink – 1991

12 - 1231 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1231 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerBarton Fink, Coen Kardeşler‘in yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği 1991 ABD yapımı film. 1941 yılında geçen filmin başrollerinde, Hollywood‘taki bir film stüdyosu için senaryo yazmak üzere işe alınan New York’lu oyun yazarını canlandıran John Turturro ile yazarın kalmakta olduğu harap durumdaki Hotel Earle’de yan komşusu olan sigorta satıcısını canlandıran John Goodman yer alır.

14- Misery / Ölüm Kitabı – 1990

13 - 1328 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1328 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerRory Jansen yayınlanan ilk kitabıyla dünyaca ünlü başarılı bir yazar konumundadır. Her şey yolundayken yıllar sonra hayatına gizemli bir adam girer ve sebebi çok şaşırtıcıdır.

15- Chinese Coffee / Çin Kahvesi – 2000

16 - 166 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 166 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerHARRY MÜCADELECİ BİR YAZARDIR VE YAŞAMINI KOVULMADAN ÖNCE KAPICI OLARAK SÜRDÜRMEKTEDİR. ZAR ZOR YAZMAKTA VE MADDİ AÇIDAN ÇOK UMUTSUZ OLAN HARRY, BİR GÜN ESKİ ARKADAŞININ YANINA BORCUNU GERİ ALMAK İÇİN ZİYARETE GİDER.

16- Secret Window / Gizli Pencere – 2004

16 - 1620 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler - 1620 - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken FilmlerACI VERİCİ BİR BOŞANMANIN ORTASINDA OLAN MORTY RAİNEY’NİN TÜM ENERJİSİNİ BU DURUM YOK ETMİŞTİR.YARATICILIĞINI KAYBEDEN MORTY TEK SATIR BİLE YAZAMAZ HALE GELMİŞTİR. KENDİSİNİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDEN MORTY, BİR GÜN HAYAL GÜCÜNÜ ETKİLEYECEK BİR OLAYLA KARŞI KARŞIYA GELİR.

- Advertisement -

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -- mutlu  ocuk kare - Yazarların ve Yazar Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler

Yeni İçerikler

Sapiens Yazarı Harariye Göre Koronavirüs sonrası dünya

Yuval Noah Harari*Çeviri: Ömer Bozer** İnsanoğlu, belki de bizim kuşağın görmemiş olduğu bir kriz ile karşı...

Evde Kalın, Hayatın Akışı İçinde Kaçırdıklarınızı Yakalayın

Evlerde kapalı olmayı fırsata çevirmeniz için online derslerden online konserlere, kaçırdığınız tiyatro oyunlarından kısa filmlere, online müzelerden yoga ve nefes derslerine, uzaktaki...

Koronavirüsü ve Yaşlılarımızın Psikolojisi

Yaşlılarımızın evde kalması konusunda genelge çıkarıldı. Her şey onların ve toplumun sağlığı için. Son dönemde gençlerin yaşlılar üzerinden yaptığı espriler bir yere...

Koronavirüs salgınında psikolojimizi korumak

Kaosa dönen medya bombardımanları, kaygısı yüksek, karamsar kişilerin daha fazla paylaşım yapması bizi objektif ve olumlu bilgilerden koparabilir, bunu unutmamalı

Duygusal Bir Deneyimdir “Öğrenme”

Öğrenme, karmaşık ve duygusal bir deneyimdir. Öğrenme yöntemimiz; daha bebeklik döneminde, okula başlamadan çok önce, başta annemizle, daha sonra da diğer aile bireyleri ile...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -