ÖSYM: YGS soruları açıklanma tarihi

0
106

2011 YGS soruları osym.gov.tr sayfasından yayınlanacak. osym.gov.tr soruları Salı gününden itibaren yayınlamaya başlayacak. ÖSYM’nin TRT ile yaptığı anlaşma sonucunda sorular, osym.gov.tr adresinde 2 gün gecikmeli yayınlanacak.

YGS PUAN HESAPLAMA MOTORU İÇİN TIKLAYIN

YGS’de sorular adaylara kapalı poşet içinde verildi

Sabah erken saatlerden itibaren sınavın yapılacağı okullara gelmeye başlayan adaylar, girişte emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle arandı. Sınavda her adaya özel olarak hazırlanmış soru kitapçığı ve cevap kağıdı kapalı bir poşet içinde verildi. Adayların kalem, silgi ve kalemtıraştan oluşan kırtasiye seti de ÖSYM tarafından karşılandı.

Sınavda, Türkçeyi kullanma ve okuduklarını anlayıp yorumlayabilme gücünü ölçen 40, sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünebilmeye dayalı 40, matematiksel ilişkilerden yararlanabilme gücünü ölçen 40 ve fen bilimlerindeki temel kavram ve ilkelerle düşünebilmeyle ilgili 40 olmak üzere toplam 160 soru yöneltilecek. Sınav için verilen toplam cevaplama süresi 160 dakika olacak.

YGS’ye girmek isteyen başörtülü öğrencilere şok!

Başörtüsü zulmü bu defa Ankara Batıkent Lisesi’nde ortaya çıktı. Görevlilerin başörtülerini çıkartmaları yönündeki uyarıları ile karşılaşan öğrenciler neye uğradıklarını şaşırdı. İddiaya göre; sınava girebilmek için başını açmak zorunda kalan adaylar ve yakınlarının moralleri alt üst oldu. Başlarını açmaları için sınav yöneticilerinin yaptıkları baskı bu kadar da olmaz dedirtti. Sınav öncesi ‘yıpratıcı bir sınava daha giren’ öğrencilere “ya başınızı açın ya da YGS sınavınız geçersiz sayılır” şeklinde tehdit gibi uyarı yapıldı. Bu da yetmedi başını açmayan öğrenciler için tutanak tutuldu.

Sınav öncesi yaşadıkları sıkıntı ile psikolojileri darmadağın olan öğrenciler başlarını açarak sınava girebildi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDiksiyon: Tonlama Çalışmaları
Sonraki İçerikKendinize Güvenmenin 14 Yolu
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir