Yıldızlararası Filmindeki Kişisel Gelişim Sözleri

0

Yıldızlararası İngilizcesi ile Interstellar hem konusu hemde filmin içinde geçen kişisel gelişim sözleri ile dikkat çekiyor. Sizin için filmdeki kişisel gelişim sözlerinden bazılarını derledik.

[dropcap]1.[/dropcap]ZKmxwoL

“Zaman ve mekanı aşabilen tek şey sevgidir.”

[dropcap]2.[/dropcap]yildizlararasi-interstellar-2014-turkce-altyazili-450

“Eskiden gökyüzüne bakar, yıldızlar arasındaki yerimizi merak ederdik. Şimdi yere bakıp topraktaki yerimiz için endişeleniyoruz.”

[dropcap]3.[/dropcap]yildizlararasi-turkce-altyazili-yeni-fragman_7467469-7663_640x360

“Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.”

[dropcap]4. [/dropcap]

yıldızlararası

“Bu dünya bir hazine fakat bir süredir bize ayrılmamızı söylüyor.”

[dropcap]5.[/dropcap]yildizlararasi-interstellar-2014-tr-dublaj-online-izle-820

“Kızının Nesli dünyada yaşayan son nesil olacak.”

[dropcap]6. [/dropcap]WwQgGPi

“Git oraya ve dünyayı kurtar.”

[dropcap]7. [/dropcap]interstellar

“Buraya kadar geldik. Hiç bir insanın gitmediği kadar uzağa.”, “Yeterince uzağa değil.”

[dropcap]8.[/dropcap]5153910.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx

“Başaramayacağım.”, “Başaracaksın. Başaracaksın.”

[dropcap]9.[/dropcap]2dgqg0m

“Çocuklarını tekrar görmek ile insanlığın geleceği arasında, seçim yapman gerekebilir.”

[dropcap]10. [/dropcap]2716460.jpg-r_x_600-f_jpg-q_x-xxyxx

“Bir yolunu buluruz. Her zaman bulduk.”

[dropcap]11.[/dropcap]

interstellar

“Sen bilimin, bizi bilinmeyenlere götürdüğünü söylemiştin.”

[dropcap]12.[/dropcap]180726.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

“Bu şeyler nasıl uyum sağlayacağını öğrenmeli, Murph. Tıpkı hepimiz gibi.”

[dropcap]13. [/dropcap]LCt0nTb

“Ay’a indiğimize inanmıyor musunuz?” “-Bence o zekice kurgulanmış bir propagandaydı. Sovyetler, o işe yaramaz makinelere ve roketlere yaptıkları yatırımlar yüzünden kendilerini iflasa sürüklediler.20. yüzyıldaki gereksiz ve müsrif harcamaların tekrarlanmasını istemediğimiz için çocuklarımıza şu anki dünyamızı öğretmemiz gerekiyor. O durumlara sürükleyecek masalları değil.” “O işe yaramaz makineler diye bahsettiklerinizden birisi, MRI makinesiydi. O makinelerden kalmış olsaydı, doktorlar karım ölmeden önce beynindeki kisti önceden görebileceklerdi. Ve kendisi de şuan benim yerime, burada oturup söylediklerinizi dinleyebilirdi.”

[dropcap]14. [/dropcap]ohpB9H5

“Çocukken, her gün yeni bir şey yapıyormuşuz gibi geliyordu. Mesela bir alet, bir fikir bulunurdu. Her gün, yılbaşı gibiydi. Ama 6 milyar insan. Bir hayal etmeye çalışsana. Ve herkes, hepsine sahip olmaya çalıştı.”
“Dünya atmosferinin yüzde sekseni nitrojen. Üstelik biz, nitrojen solumuyoruz bile. Ama küf soluyor. Ve soludukça, havadaki oksijen seviyesi azalıyor. Aç kalacak olan insanlar önce nefessizlikten boğulacaklar. Ve kızının nesli dünyada yaşayan son varlıklar olacak.”

[dropcap]15.[/dropcap]interstellar kişisel gelişim

“Satürn’ün yakınında, uzay-zamanın bükülmesi.” “Solucan deliği mi?” “48 yıl önce ortaya çıktı.” “Peki, nereye doğru çıkıyor?” “Başka bir galaksiye. Solucan delikleri, doğal yollarla kendileri oluşamazlar. Oraya birisi koymuş işte.” “Onlar mı?” “Ve onlar her kimse, bizi kolluyorlar gibi gözüküyor. O solucan deliği, başka yıldızlara yolculuk etmemizi sağlayacak.”

[dropcap]16. [/dropcap]VilblLg

“Zaman görecelidir, tamam mı? Genişleyebilir, büzülebilir… ama geriye doğru akamaz. Akamaz işte. Tıpkı zaman gibi, boyutlar arası geçiş yapabilen tek şey; yer çekimi.” “Bizi buraya kadar getirten varlıklar yerçekimi sayesinde bizimle iletişime geçiyorlar, değil mi?” “Evet.” “Bizimle gelecekten konuşuyor olabilirler mi?” “Belki.” “Eğer onlar yapıyorsa…” “Onlar mı? Onlar beşinci boyuta ait varlıklar. Zaman, onlara göre farklı bir fiziksel boyut olabilir. Onlara göre geçmiş, bir kanyonda çıkmak olabilir. gelecek ise bir dağa tırmanmak olabilir. Ama bunlar bize göre değil, tamam mı?

[dropcap]17. [/dropcap]kqh7jpkvrxsfokymefgo

“Ölümden korkmuyorum. Ben yaşlı bir fizikçiyim. Zamandan korkuyorum.”

[dropcap]18.[/dropcap]yıldızlararası 3

“Aşk, bizim icat ettiğimiz bir şey değildir. Aşk, gözlemlenebilir, çok güçlüdür. Bunun da bir anlamı olması gerekiyor. Sevginin tabii bir anlamı vardır, eğer toplumsal yararı ve çocukların varsa.” “Biz, ölmüş insanları da seviyoruz. Bunun toplumsal yararı ne?” “Yok. Belki de bu daha büyük bir anlam içeriyor. Belki henüz anlayamadığımız bir şey. Belki de bu bizim bilinçli olarak algılayamadığımız bir üst boyutun kanıtıdır, bir eseridir. Yıllardır görmediğim, tanıdığım birisi için kainatı aşıp geldim. ki bu insan muhtemelen ölmüş olabilir. Aşk, bilinçli olarak boyutlar arası, zaman ve uzayın ötesine geçirebildiğimiz tek şeydir. Henüz anlayamasak bile, belki aşka güvenmeliyiz.”