Yılın en parlak fikirleri

0
415

Dünyanın en prestijli dergilerinden Condé Nast Traveller, geleceği günümüzde yakalayan tasarımları belirlemek için dört yıldır düzenlediği yarışmayı web sitesinde oylamaya sundu. 20 kişilik bir jüri arafından, 10 farklı dalda gruplanan adaylar, internet sitesini ziyaret edenler tarafından 10 Mayıs’a kadar oylanacak. 10 farklı kategoride toplam 150 aday tasarımlarıyla yarışacak. Rekabet edilen dallar arasında ulaşım, havacılık, teknoloji, mağazacılık, mimari, gurme, kültür, iletişim, lüks tüketim ve çevrecilik konuları yer alıyor.

Adayların sadece bir kesimin zevklerini yansıtmaması ise dikkat edilen bir konu. Örneğin ulaşım dalında Audi’nin elektrikle çalışan yeni modeli Audi e-tron Sypder’dan Puma’nın yük taşımayı kolaylaştıran yeni bisikletine çok farklı tasarımlar yarışıyor. Mağazacılık dalında ise Hermès, Chanel gibi lüks tüketim devlerinin yanı sıra, Londra’da açılan yeni Apple dükkanı da rekabet ediyor. Her ne kadar kazananlar 13 Mayıs’ta derginin web sitesinde açıklanacak olsa da, teknoloji dalında iPad’in rakiplerini geride bırakarak ödülü kucaklayacağı konusunda neredeyse herkes hemfikir.

Uçan araba Yee, Çinli tasarımcılar Jiazhi, Zhu Wenxi ve Lai Zexin tarafından üretildi.

Ecovative’in icat ettiği Jelloware adlı jöleden yapılan bardak, içine ne konursa konsun erimiyor ve yenilebiliyor.

Unplug Design firması ‘Dream Ball’ adlı kağıttan bir top icat etti.

Hamburg’da Belde Nehri kıyısında inşa edilen Elbphilharmonie binası Herzog & de Meuron imzasını taşıyor.

Singapur’daki 57 katlı Marina Bay Sands otelinin çatısında yer alan Sonsuzluk Havuzu, 150 metre uzunluğunda.

Kaynak: Radikal

PAYLAŞ
Önceki İçerikİsimleri hatırlamanıza yardımcı olacak öneriler
Sonraki İçerikVideo / Emniyet kemerlerinin Faydaları
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir