Yurtdışında dil eğitimi almak için harcanan para ve zamanı eğitim ve gelişim yatırımı olarak geri almak şüphesiz ki tüm öğrencilerin ortak isteğidir. Doğru ülke, şehir ve üniversite seçimi hedeflerinize ulaşmanızda oldukça önemli bir etkiye sahiptir.Peki yurtdışı eğitiminin size ne gibi avantajlar sağlayacağını biliyor musunuz? İşte madde madde yurtdışı eğitimiyle ilgili bilinmesi gerekenler…

1. Yıllık eğitim ücreti daha ucuzdur,

Yıllık Eğitim Ücreti Türkiye’de bir vakıf üniversitesinin yıllık eğitim ücreti en az 15.000 Dolardan başlarken İngiltere’de 14.000 Dolardan, Amerika’da 6.000 Dolardan, Kanada’da 8.000 Dolardan, İsveç’te 7.000, Hollanda’da 9.000, Avustralya’da 13.000 ve Fransa’da 10.000 Dolardan başlıyor.

2. Dil eğitimi ve konaklama ücretinin hazırlık yılı ücretlerine denktir,

Dil Eğitimi ve Konaklama Türkiye’de vakıf üniversitelerinde hazırlık yılı dil eğitiminin ücreti en az 12.000-20.000 Dolarken yurtdışında bu eğitim konaklama dahil 10.000 Dolardan başlıyor.

3. Yurtdışı dil okunun TOEFL sonucunu garanti eder,

TOEFL Yurtdışı Dil Okullarında yapacağınız 9 aylık Üniversite hazırlık eğitiminde en az 80 TOEFL sonucunu garanti ediyor ve böylece yurtdışında veya Türkiye’de doğrudan üniversitelerin 1.sınıfına başlayabiliyorsunuz.

4. ‘Community College’ ile ABD’nin en iyi üniversitelerine geçiş yapılabilir,

Amerika Kanada ve Amerika’da iki yıllık Community College’lerde iki yıllık eğitim sonunda en iyi üniversitelere 3. sınıftan başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Community College’lerin yıllık eğitim ücreti 5500 Dolardan başlıyor.

5. Oxford, Cambridge ve diğer üniversitelere sınavsız geçiş yapılabilir,

Üniversiteler İngiltere Üniversitelerindeki 9 aylık hazırlık sonrası bu ülkenin en iyi Üniversiteleri olan Cambridge ve Oxford dahil olmak üzere pek çok üniversiteye sınavsız geçiş yapabiliyorsunuz.

6. Yurtdışında tıp okuyabilirsiniz,

Tıp Okumak Macaristan, Rusya ve Polonya’da Diş Hekimliği, Eczacılık ve Tıp okuyabiliyorsunuz.

7. Diploma prestiji ve getirisi fazladır,

Diploma Prestiji Yurtdışında bir üniversiteden mezun olduğunuzda hem Türkiye’de hem de Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerde çalışabilirsiniz. Ayrıca birçok üniversiteden alınan diploma Avustralya, Amerika, Kanada tarafından da tanınmaktadır.

8. Yabancı dilleri çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz,

Dil Öğrenmek Yurtdışındaki üniversitelerde hem eğitim esnasında hem de sınıf ve kampüslerde diğer öğrenci ve öğretim görevlileriyle yabancı dilde iletişim kurmak zorundasınız. Bu da yabancı dilinizin siz farketmeden inanılmaz bir gelişme göstereceği anlamına geliyor.

9. Mezuniyet sonrası iş bulmanız kolaylaşır.

İş Görüşmesi Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmuş bir öğrencinin başvurduğu bir işe kabul edilmesi, Türkiye veya Kıbrıs’taki bir üniversiteden mezun olmuş birine göre çok daha kolaydır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKitap Okurken Neden Uyku Gelir?
Sonraki İçerikİş Görüşmelerine Bakışınızı Değiştirecek 17 Gif
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir