Zeka Geliştiren Beyin Güçlendiren Akıllı Telefon Oyunları

5

Zeka geliştiren ve beyni güçlendiren oyun dediğimizde aklımıza satranç, sudoku gelir. Ancak teknoloji ilerlerdi bir çok zeka geliştiren oyun cep telefonumuzda. İşte bunlardan seçtiklerimiz.

Strateji oyunu deyince eskiden, bilgisayarların her eve girmesinden önce, aklımıza ilk satranç gelirdi. Sonraları bilgisayarlar yaygınlaşmaya başladıkça strateji oyunlarının en büyük temsilcisi Age of Empires oldu. Büyük ihtimalle pek çoğumuz çocukluğumuz ve gençliğimizi internet kafelerde Age of Empires oynayarak geçirdik.

Artık herkesin cebinde bir akıllı cihaz var ve strateji oyunları da tıpkı diğer kategoriler gibi cebimize kadar geldi. Fakat strateji oyunları da kendi içinde çeşitlere ayrılıyor. Artık sadece Age of Empires gibi oyunlar yok, pek çok tarzda oyun var.

Bunlar, basit oyunlar olmaktan çok karmaşık düşünmeyi ve önceden planlamayı gerektiren oyunlar. Aynı zamanda aklımıza ve düşünme şeklimize meydan okuyan bu tarz oyunlarda taktiklerinizi iyi belirlemeniz ve ona göre oynamanız gerekiyor.

Piyasada pek çok strateji oyunu var. Biz de bugün sizler için Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz 15 strateji oyununu derledik.

[quote_box_center]Zeka geliştiren cep telefonu oyunlarını aşağıdaki sayfalardan ileri – geri yaparak okuyabilirsiniz..[/quote_box_center]

İlgini Çekebilir:   Dünya Ülkelerindeki Öğretmen Algısı