Zeka Geliştiren Beyin Güçlendiren Akıllı Telefon Oyunları

5
32609

Zeka geliştiren ve beyni güçlendiren oyun dediğimizde aklımıza satranç, sudoku gelir. Ancak teknoloji ilerlerdi bir çok zeka geliştiren oyun cep telefonumuzda. İşte bunlardan seçtiklerimiz.

Strateji oyunu deyince eskiden, bilgisayarların her eve girmesinden önce, aklımıza ilk satranç gelirdi. Sonraları bilgisayarlar yaygınlaşmaya başladıkça strateji oyunlarının en büyük temsilcisi Age of Empires oldu. Büyük ihtimalle pek çoğumuz çocukluğumuz ve gençliğimizi internet kafelerde Age of Empires oynayarak geçirdik.

Artık herkesin cebinde bir akıllı cihaz var ve strateji oyunları da tıpkı diğer kategoriler gibi cebimize kadar geldi. Fakat strateji oyunları da kendi içinde çeşitlere ayrılıyor. Artık sadece Age of Empires gibi oyunlar yok, pek çok tarzda oyun var.

Bunlar, basit oyunlar olmaktan çok karmaşık düşünmeyi ve önceden planlamayı gerektiren oyunlar. Aynı zamanda aklımıza ve düşünme şeklimize meydan okuyan bu tarz oyunlarda taktiklerinizi iyi belirlemeniz ve ona göre oynamanız gerekiyor.

Piyasada pek çok strateji oyunu var. Biz de bugün sizler için Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz 15 strateji oyununu derledik.

[quote_box_center]Zeka geliştiren cep telefonu oyunlarını aşağıdaki sayfalardan ileri – geri yaparak okuyabilirsiniz..[/quote_box_center]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
PAYLAŞ
Önceki İçerikİkebana Felsefesi Üzerinden Kişisel Gelişim
Sonraki İçerikOlumsuz Düşünen İnsanların Kendilerininde İnandığı Yalanları
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
 • zekagelistir

  Zeka geliştirmek için çeşitli aktiviteler yapılarak beyin biraz daha düşünmeye yorulmalı ve bol bol beyin egzersizi yapılmalı.

 • proffes

  Bi oyun hakkında bilgi almak istiyorum 10 yaşından beri oynuyorum 22 yaşındayım araştırıp bana bilgi verirmisiniz.fena bağımlılığı var yalnız. Commander conquer tiberium wars /eklentisi kanes wart/ şimdiden tşkler oynamaya devamı mi ediyim birakiyimmi.

 • hacı

  matematikten zekalı olamılir mustafa kardeş

 • Mustafa

  Zeka Gelişimi ???

  Oğlumun zekasını geliştirebilmesi için araştırma yaparken bu sayfayı gördüm. Listesini verdiğiniz oyunların genelde savaş oyunu olduğunun farkında mısınız? Bu tip oyunların oynanmasının tavsiye edilmediğini biliyor musunuz? Hadi onu bir kenara bırakalım, bu oyunlar oğlumun zekasını hangi yönde veya nasıl geliştirecek?

  Mantıklı bir açıklama yaparsanız sevinirim. Saygılar…

  • Merhaba,

   Mustafa bey bu oyunlar daha çok yetişkinler için belirtilmiştir. Yazının hiçbir yerinde çocuklar için yazmıyor diye biliyoruz.

   Uyarınız için teşekkürler. Çocuklar içinde güzel bir liste hazırlayacağız.