Zihnini Kullan, Görselleştir ve Hedefe Yürü..

0
417

Görselleştirme hedeflere ulaşmak için kullanılan en etkili yollardan birisidir. Fikirler zihinde görselleştirilerek hem kişi daha iyi motivasyon kazanıyor hemde zihin vücudu başarıya doğru harekete geçiriyor.

Unutmayın başkalarının size sunduğu hayatı değil kendi istediğiniz hayatı seçebilirsiniz. Bu sizin elinizde..

İşte görselleştirme yolunda izleyeceğiniz yollar:

670px-Envision-Success-Step-1

1. Öncelikle kendinizi rahat hissettiğiniz bir ortama çekilin. Burada 5-10 dakikanızı ayırın ve nasıl bir hayat yaşayacağınızı düşünün.

670px-Envision-Success-Step-22. İstediğiniz ve düşlediğiniz hayat yolunda plan yapın ve plan üzerinde yoğunlaşın.

670px-Envision-Success-Step-33. Her gün belirlediğiniz ve planladığınız hayatı 10-35 dakika boyunca gözlerinizi kapatıp zihninizde canlandırın.

670px-Envision-Success-Step-44.Seçtiğiniz hayatı içeren bazı fotoğrafları her an göreceğiniz yerlere asın. Özellikle zihinde canlandırma egzersizlerini yapacağınız ortama yerleştirin. Bu bir araba olabilir, büyük bir ev olabilir, kazanacağınız üniversite olabilir..

Beni-Unutma-1885. İlham eksikliği yaşadığınızı hissettiğiniz anlarda model başarılı insanların hayatını okuyun. Onların hayatını zihninizde siz olarak yaşayın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikŞu Hayat Risk Almadan Yaşanmaz Kardeş
Sonraki İçerikİşitme Engelli Bir Kişiyle Nasıl İletişim Kurulmalıdır?
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için kisiselbasari@hotmail.com eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir